مدرسی‌یزدی: ناظران انتخاباتی وظایف قانونی و شرعی را دقیق انجام دهند

رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات خطاب به شرکت‌کنندگان همایش اعضای هیات‌های نظارت استانی سراسر کشور پیامی صادر کرد.

به گزارش شانا به نقل از مهر،آیت‌الله سید محمدرضا مدرسی‌یزدی رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات و عضو فقهای شورای نگهبان خطاب به شرکت‌کنندگان در اولین همایش دو روزه اعضای هیأت‌های نظارت استانی سراسر کشور که با عنوان «انتخابات قوی، منظم و مؤثر» در روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ مهر ۱۴۰۲ در مشهد مقدس برگزار شد، پیامی صادر کرد.

مدرسی‌یزدی در این پیام که توسط صادقی‌مقدم معاون اجرایی و امور انتخابات شورای نگهبان قرائت شد، اظهار داشت: الحمدلله و سلام علی عباده الذین اصطفی. اکنون که توفیق حضور در کنار مرقد مطهر ثامن الحجج علیه و علیهم الصلاه و السلام و دیدار عزیزان میسر نشد، با عرض معذرت در پاسخ به درخواست برخی بزرگواران در این ایام مبارک چند کلمه‌ای را مصدع می‌شوم.

وی همچنین عنوان کرد: در این جهان پرتلاطم و با قدرت‌های زورمدار که تمام تلاش آن‌ها بهره‌کشی از ملت‌ها و در زنجیر کشیدن کشورهاست، طلوع باشکوه انقلاب اسلامی و سامان یافتن جمهوری اسلامی و شکوفایی و رشد روزافزون آن و تأثیرگذاری آن تا کرانه‌های دور، همه قلدران و زیاده‌خواهان جهان را به واکنش‌های پیاپی و توطئه‌های فراگیر و بی‌رحمانه واداشته است که یکی از اهرم‌های خنثی‌کننده آن‌ها حضور آگاهانه و مؤثر مردم در صحنه‌های مختلف و از مهم‌ترین آن‌ها انتخابات است.

مدرسی‌یزدی با بیان اینکه وقتی مردم در انتخابات آگاهانه و با اطمینان حاضر شوند، بهترین پیروزی برای ملت و سخت‌ترین شکست برای دشمنان است، ابراز داشت: بهترین راه برای رسیدن به این هدف، عملکرد مطلوب همه نهادها و مسئولان و انجام وظایف قانونی و شرعی خود است. شورای نگهبان و هیئت‌های نظارت برآمده از آن، چنان که واضح است نقش محوری در این راستا به عهده دارند.

رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات خطاب به شرکت‌کنندگان در این همایش تاکید کرد: شما عزیزانی که به عنوان اعضای هیئت‌های نظارت انتخاب شده‌اید، بار امانت بزرگی به دوش می‌کشید. بخش مهمی از اطمینان مردم و نظام در گرو عملکرد شماست. در تکریم و افتخار شما همین بس که از رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم آمده است: «المؤمن من ائتمنه المؤمنون علی اموالهم و امورهم؛ مؤمن کسی است که مؤمنین او را بر اموال و امورشان امین قرار دهند.»

این عضو فقیه شورای نگهبان در پایان اظهار کرد: از خداوند متعال عاجزانه درخواست می‌کنم به همه، توفیق انجام وظیفه را به بهترین وجه عنایت فرموده تا بتوانیم اهداف امام راحل اعلی الله مقامه الشریف و مقام معظم رهبری مدظله العالی و شهدای گرانقدر را عملی کرده و قلب مبارک امام عصر (عج) را شاد و دشمنان این ملت بزرگ ولایی را بیش از پیش مأیوس کنیم.

کد خبر 1625

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha