باهنر: تلاش برای بالا بردن مشارکت در انتخابات وظیفه همگانی است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: تلاش برای بالا بردن مشارکت یک وظیفه همه کسانی است که خودشان را در خط رهبری می دانند و احساس وظیفه می کنند.

سرویس استان‌های شانا - محمدرضا باهنر عصر روز ۱۱ مهرماه جاری در جمع شورای ائتلاف نیروهای انقلابی و جامعه اسلامی مهندسین استان کرمان، انتخابات را مهمترین مساله کشور خواند و اظهار داشت: انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را در پیش داریم که بسیار مهم و حساس هستند.

وی عنوان کرد: این انتخابات ها آنقدر مهم هستند که رهبر معظم انقلاب برای نخستین بار یک سال زودتر از آن نام بردند و چهار واژه مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت را مطرح فرمودند.
 
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین کشور به اجتماعات بسیار خوب در پایان سال گذشته و آغاز سال جدید پرداخت و با اشاره به استقبال باشکوه از سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، حضور رهبر انقلاب در حرم امام رضا (ع) یا شب های احیا و راهپیمایی روز قدس گفت: اوج این شکوه در نماز عید فطر بود که جمعیت بی شماری در آن شرکت کردند.

باهنر از تلاش های دشمن برای تضعیف انتخابات در کشور سخن به میان آورد و تصریح کرد: دشمن حتما روی این موضوع کار و حتی ریزه کاری ها را هم در نظر می گیرد.

این فعال سیاسی کشور خاطرنشان کرد: در کشورهای دیگر رقابت ها هر چند اندک باشند، می پذیرند و کار می کنند، اما برای ما حضور مردم بسیار مهم و مایه اقتدار اسلام و نظام اسلامی است.

باهنر تلاش برای بالا بردن مشارکت را یک وظیفه دانست و با تاکید بر اینکه این امر مطالبه مقام معظم رهبری است، گفت: کسانی که خودشان را در خط رهبری می دانند و احساس وظیفه می کنند، باید پای کار بیایند، عوامل موثر را شناسایی و به آنها وزن عادلانه بدهیم و برای رفع آن کار کنیم.

وی اضافه کرد: در این میان برخی وظیفه مهمتری دارند که دولتمردان و سیاسیون کشور از آن جمله هستند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین استقبال از ثبت‌نام در انتخابات پیش رو را بسیار خوب دانست و ابراز داشت: سالهای قبل باید چانه زنی می کردیم و افرادی را برای ثبت‌نام ترغیب می کردیم، امسال اما کاملا متفاوت بود.

باهنر ادامه داد: ناگهان یک فرصت ۱۵ روزه اعلام کردند و ۴۸ هزار نفر ثبت‌نام کردند که یک رکوردشکنی است، به طوری که هر کرسی مجلس ۱۵۰ نفر داوطلب دارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به رویکرد دولت سیزدهم پرداخت و عنوان کرد: فضای دیپلماسی در دولت جدید بسیار خوب کار می کند، عضویت در شانگهای و بریکس از یک طرف و تعامل با همسایگان جنوبی از طرف دیگر به آن معنا و مفهوم می بخشد.

وی به موضوع مذاکرات برجام اشاره کرد و گفت: این مذاکرات ادامه دارد و طولانی است به توافقاتی هم رسیده اند که امتیاز کم در مقابل امتیاز کم است، آزادسازی زندانیان یا آزادسازی دلارها برخی از آنها است که با شرط هایی صورت گرفت.
 
باهنر با تاکید بر اینکه باید سرمایه انسانی خود را حفظ کنیم، گفت: یکی از موارد، حقوق های پرداختی است، الزاماتی در این زمینه گذاشته اند که راه ها را بسته است، باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

کد خبر 1628

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha