حدادعادل: اتفاقات فلسطین نقاب از چهره غرب برداشت/ رضایی: در طوفان‌الاقصی قدرت اطلاعاتی اسرائیل از بین رفت

در این جلسه پیشنهاداتی در خصوص لزوم توجه بیشتر به نقش و جایگاه بانوان و جوانان در شوراهای ائتلاف سراسر کشور ارائه شد.

سرویس اخبار شانا - جلسه شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با حضور اکثریت اعضای حقیقی و حقوقی عضو شورا برگزار شد.

دکتر حدادعادل رئیس شورای ائتلاف در ابتدای جلسه با اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت در فلسطین و جنایت‌های صهیونیست‌ها خاطرنشان کرد: دنیا شاهد منظره‌هایی است که برای انسان و انسانیت شاهد شرمندگی است.

وی در ادامه گفت: آنچه مهم است اینکه همه این اتفاقات باعث بی آبرویی غرب بی رونقی بازار غرب گرایان در همه کشورهای اسلامی می‌شود.

حداد عادل تصریح کرد: با اتفاقاتی که در فلسطین افتاد جریان های فرهنگی و سیاسی در کشورهای مختلف با برافتادن نقاب ظاهری از چهره غرب وجاهت خودشان را نزد توده مردم از دست دادند.

در ادامه جلسه دکتر محسن رضایی عضو شورای مرکزی ائتلاف نیز با اشاره به پیروزی های مقاومت در فلسطین گفت: عملیات طوفان الاقصی یکی از حوادث بسیار مهم تاریخ ۷۵ ساله فلسطین است و این حادثه نقطه عطفی در منطقه خواهد بود.

وی افزود: عملیات طوفان الاقصی چند مولفه مهم دارد، ابتدا در بحث نظامی ما رشد کاملا برجسته ای را در گروه های نظامی فلسطینی می بینیم به صورتی که در گذشته عملیات های کوچک و قابل پیش بینی را گروه های مقاومت انجام می دادند.اما چیزی که اتفاق افتاد اصلا قابل تصور برای دستگاه های امنیتی نظامی اسرائیل نبود.

رضایی در ادامه گفت: همان طور  که می دانید اطراف غزه را دیوار های آهنی و بتنی تشکیل داده ، گروه های مقاومت اولین فکری که می کنند این است که دیوار های اطراف غزه چگونه منفجر شود، آن ها از چهار نقطه دیوار ها را منفجر می کنند، و هزار و پانصد رزمنده در قالب چهار گردان به سمت اسرائیل حرکت می کنند.

رضایی با اشاره به یک نکته مهم از عملیات گروه های مقاومت تصریح می کند: گروه های مقاومت به یک منطقه‌ای می رسند که اگر ۶ کیلومتر دیگر جلو می‌رفتند به بهترین جنگنده‌های اسرائیل دست پیدا می‌کردند.

دبیر شورای هماهنگی سران قوا در ادامه گفت: یک نکته مهم دیگر که باید به آن توجه کنیم این است که این سازمان اطلاعاتی قوی اسرائیل کجا بوده که قوی ترین سیستم های الکترونیک هم داشته و نتوانسته این عملیات را رصد و پیش بینی کند و بدین ترتیب قدرت اطلاعاتی اسرائیل هم زیر سوال رفته است و باید گفت در شرایط حفاظتی کامل، نیروهای مقاومت حداقل شش ماه تمرین کردند و این عملیات را انجام دادند.

رضایی با اشاره تاثیر گذاری عملیات طوفان الاقصی در بعد سیاسی گفت: موج عادی سازی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بعد از این عملیات بهم ریخت و به محاق رفت، و استراژی آمریکا در غرب آسیا در حال عوض شدن است.

در ادامه جلسات حاضران نقطه نظرات خود را پیرامون اتفاقات روز و شرایط سیاسی کشور مطرح کردند و پیشنهاداتی نیز در خصوص لزوم توجه بیشتر به نقش و جایگاه بانوان و جوانان در شوراهای ائتلاف سراسر کشور ارائه شد.

کد خبر 1732

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha