نگاه انقلابی و دینی در جریان فلسطینی بیدار شد/ بزرگ‌ترین هراس آمریکا از فراگیری الگوی مقاومت است

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: اگر امروز ۱۰ هزار نفر در غزه شهید شدند صدها هزار نفر نیروی مبارز برای مقابله با صهیونیست‌ها تربیت شده اند و این بشارت خداوند است.

سرویس استان‌های شانا - رضا داوری دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی روز یکشنبه ۲۱ آبان ماه در همایش تحلیلی، تبیینی و بصیرتی غزه؛ مظلومِ مقتدر با رویکرد بررسی تحولات جبهه مقاومت در ابتدای سخنان خود با اشاره به اینکه این روزها از مظلومیت غزه زیاد گفته می‌شود، عنوان کرد: قضیه غزه دو جنبه دارد؛ منظر نخست مظلومیت و دیگری اقتدار آن است، که از اقتدار آن کمتر سخن به میان می‌آید.

*** آرزوی شهید سلیمانی...

وی با اشاره به روند اقتدار غزه طی این سال‌ها، تأکید کرد: یکی از دغدغه‌های شهید سلیمانی این بود که سران جبهه مقاومت در تهران گرد هم بیایند، نخستین جلسه سران سال گذشته در بیروت برگزار و بعد که چارچوب مشخص شد و روح حاکم بر آن رسیدن جبهه مقاومت به وحدت‌الساحات بود، امسال دومین جلسه نیز در تهران تشکیل شد و سران مقاومت به محضر رهبر انقلاب رسیدند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب این جلسه را پربرکت و دارای ابعاد گوناگون در جهان اسلام و منطقه توصیف کرد و به تشریح جزئیات حرکت حماس در طوفان الاقصی پرداخت و ادامه داد: فرمانده عملیات طوفان الاقصی یعنی محمد ضیف کسی است که در سال ۲۰۰۷ همسر و دو فرزند خود را از دست داده، طی۲۰ سال گذشته تنها یک صوت ۹ ثانیه‌ای از آرمان فلسطین از او منتشر شده و بعد از طوفان الاقصی یک نامه مبسوط منتشر کرده‌ است.

داوری افزود: ضیف در این نامه می‌گوید صهیونیست‌ها به بهانه مقبره حضرت سلیمان زیر مسجد الاقصی را حفاری می‌کردند، جریان افراطی روزهای جمعه شهرک‌نشین‌ها را به مسجد آورده و یکبار حریم مسجد را به خون خوک آغشته کردند، مانع اقامه نماز ما شده، به خدا و پیامبر اهانت کردند، مسلمانان را از قدس شرقی اخراج کرده و مجاهدان فلسطینی را به شهادت رساندند، لذا عملیات طوفان الاقصی برای مقابله با این اقدامات شکل گرفت.

*** یک بار بمیریم بهتر است که هر روز بمیریم...

وی توضیح داد: محمد ضیف گفته بود اگر ما قرار است این توهین‌ها را تحمل کنیم یک بار بمیریم بهتر است که هر روز بمیریم بنابراین به غائله خاتمه می‌دهیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تصریح کرد: حالا نکاتی که گفته شد را به این اصافه کنید که محمد ضیف در سوریه کنار حاج قاسم ایستاد، حتا از جانب برخی محکوم شد اما بارها گفته افتخار من این است که سرباز آیت‌الله خامنه‌ای هستم.

*** محمد ضیف دست‌پرورده انقلاب اسلامی است

داوری با بیان اینکه محمد ضیف دست‌پرورده انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: در سال ۱۹۴۸ یازده کشور بر مبنای عربیت در مقابل حمله به فلسطین شکست خوردند چون بن‌مایه حمله آنان زبان و نژاد مشترک بود. اما افتخار ما این است که جریان مبارز فلسطینی وقتی دید همه مبارزات غیردینی با شکست و بن‌بست مواجه شده از حزب‌الله لبنان مبتنی بر اسلام سیاسی و دینی الگوی مبارزه گرفت.

وی تاکید کرد: نیرویی که در سال ۲۰۰۰ در جنوب لبنان به اسرائیل پاسخ داد حزب‌الله لبنان بود و این الگو که برگرفته از انقلاب اسلامی بود به جریان‌های فلسطینی تعمیم پیدا کرد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به شکل‌گیری انصارالله یمن تحت تاثیر انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و متذکر شد: آنها شیعه چهار امامی هستند و منتظر ظهور امام صدم خود بودند که با انقلاب اسلامی ایران امام خمینی را امام صدم خود یافتند. علامه بدرالدین به ایران آمد و با امام بیعت کرد. پس از آن پسرش حسین بعد از بازگشت به یمن گفت عصاره مذهب جعفری متبلور شده در امام خمینی این است؛ الله اکبر و نادیده گرفتن سایر قدرت‌ها، الموت لآمریکا، الموت لاسرائیل، اللعنه علی‌الیهود و النصر للسلام. لذا این پنج شعار برگرفته از اندیشه و سیره امام راحل را محور مبارزات خود قرار دادند.

جریان شیعی پرچمدار مبارزه و آزادی قدس است/ تونل‌های غزه یادگار حاج‌قاسم است

*** دشمن امید و ایمان را هدف گرفته است

داوری سپس با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر تحول‌گرا خواندن امام راحل افزود: رهبر انقلاب بارها فرموده‌اند ایمان و امید دو عنصر مهم و کلیدی اندیشه امام است اما متأسّفانه امروز فضای مجازی این دو را هدف قرار داده و به دنبال ناامیدسازی است. در حالی که حرکت مبارزان و گروه‌های مقاومت جهان بر اساس این دو مؤلفه شکل گرفته و پیش می‌رود.

***الگوی مقاومت ایران و پیروزی فلسطینی‌ها

وی یادآوری کرد: با این اوصاف می‌بینیم فلسطینی‌ها از وقتی الگوی امام و انقلاب را پیاده کرده‌اند، فتوحات بسیاری کسب کرده‌اند و الان بزرگترین نگرانی دول غربی فراگیری این مدل مقاومت است.

*** امروز جهان از صهیونیست‌ها بیزار است

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بیان کرد: نگاه سخت‌افزاری به غزه تعداد شهدا و مجروحان و آمار خرابی‌هاست اما نگاه نرم‌افزاری به آن‌جا تولید الگویی است که در جهان پیاده می‌کند و راهپیمایی میلیونی مردم علیه صهیونیست‌ها در سراسر دنیاست.

***جریان شیعی پرچمدار مبارزه و آزادی قدس است

داوری با اشاره به اینکه امروز دیگر بحث پیروزی فلسطین توسط فلسطینیان مطرح نبوده و جریان شیعی پرچمدار مبارزه و آزادی قدس است، تأکید کرد: ضلع نخست مبارزه امروز ایران است، ضلع دوم حزب‌الله لبنان، ضلع سوم عراق و ضلع دیگر انصارالله یمن بوده و همین موجب وحشت دشمنان اسلام و انقلاب شده که اتفاقا به آن اذعان نمی‌کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: امروز خط مقدم مبارزه با صهیونیست‌ها جریان‌های شیعی هستند و این را هم فلسطینی‌ها می‌دانند و هم مردم دنیا.

***حماس، بیخ گوش صهیونیست‌ها

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، با بیان اینکه به زودی عملیات طوفان الاقصی و ابعاد آن که هیمنه صهیونیست‌ها و استکبار جهانی را فروریخت، در دانشکده‌های نظامی دنیا تدریس خواهد شد، تصریح کرد: روزی که عملیات شروع شد فرماندهان ارشد ما، بخش سیاسی حماس، جهاد اسلامی و نیروهای عمل‌کننده هم ابعاد عملیات را نمی‌دانستند. یعنی این جریان پر قدرت بیخ گوش صهیونیست‌ها یک عملیات بزرگ و اساسی طراحی کرد که هیچ‌کس از آن مطلع نبود.

داوری تأکید کرد: موانع فیزیکی بسیاری از ارتعاش‌یاب، مسلسل‌های خودکار، مین، سیم‌خاردار، دیدار بتنی از سوی صهیونیست‌ها برای کنترل منطقه وجود داشت و با این حال نیروهای مقاومت از ۸۰ نقطه حفره ایجاد کرده بودند و افتخار رژیم صهیونیستی که گنبدهای آهنین است را بی‌اثر کردند.

وی افزود: در یک روز صدها اسیر از صهیونیست‌ها گرفته شد، که یک ننگ تاریخی برای صهیونیست‌ها بود. اکنون نیز نیروهای استشهادی در مقرهای صهیونیست‌ها عملیات می‌کنند و به تونل‌ها برمی‌گردند.

***تونل‌های غزه یادگار حاج‌قاسم

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی یادآوری کرد: یکی از ابهامات نیروهای اشغالگر همین تونل‌هاست اما شبکه‌ای از مقاومت در حال حفاظت از آنان است. این مدل جنگ و پیروزی نیز مرهون شهید عزیز ما حاج قاسم سلیمانی‌ است که گفت غزه باید زیر زمین برود و تجهیزاتی را به سختی برای این کار فراهم کرد که امروز می‌بینیم این تونل‌ها با وسعت بیش از ۵۰۰ کیلومتر، کابوس صهیونیست‌ها شده است.

داوری اذعان کرد: حماس در این مدت ۱۰۰ شهید داده است، لذا اشغالگران به دنبال خانواده نیروهای حماس هستند تا روحیه مجاهدان را بشکنند اما شعار آنان این است یا شهید می‌شویم یا قدس را آزاد می‌کنیم. هیچ حرفی از زندگی در میان صحبت‌های آنان نیست.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه شدت بمباران فعلی از سوی رژیم اشغالگر صهیونیستی تاکنون سابقه‌ای در جهان نداشته است، ابراز کرد: دو میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در غزه هستند اما با همه فشارها و بمباران‌ها حاضر نشدند این شهر را ترک کنند. از سوی دیگر اگر امروز ۱۰ هزار نفر در غزه شهید شدند صدها هزار نفر نیروی مبارز برای مقابله با صهیونیست‌ها تربیت شده اند و این بشارت خداوند است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی به این نکته نیز اشاره کرد که آمریکا عراق را ظرف ۲۱ روز اشغال کرد، آن هم عراقی که ارتش و قدرت دفاعی داشت اما در اینجا از همان روز اول قدرت اسرائیل زمین‌گیر شد و فرماندهی دیپلماسی را آمریکا بر عهده گرفت و ۴۵ روز است پشت دیوارهای غزه مانده است. همه این‌ها نشان می‌دهد مدل مقاومت مردم متفاوت و عزم آنان راسخ‌تر شده است.

*** حماس امروز پیروز میدان است

داوری با تأکید بر اینکه هنوز جنگ زمینی در غزه شکل نگرفته است، نیز اذعان کرد: چیزی که در فضای مجازی می‌آید با واقعیت متفاوت بوده و حماس امروز پیروز میدان است.

وی در خاتمه سخنان خود عنوان کرد: از روز اول روح حاج‌قاسم در این عملیات بوده و زنده بودن شهید ارتزاق مادی نیست بلکه دست باز او در پیش بردن اموری است که از عقول بشری خارج است. غزه امروز پیروز میدان مبارزه است و این همان چیزی است که دشمن نمی‌خواهد دنیا بداند.

*ما طعم بمباران را چشیده‌ایم...

نباتی رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان نیز با گرامیداشت یاد و نام شهدای اسلام و انقلاب به‌ویژه شهیدان مظلوم غزه، بیان کرد: خداوند سبب‌ساز و سبب‌سوز است و بر این اساس بود که اگرچه فرعون ۲۶ هزار شکم را درید که آن بچه حزب‌اللهی متولد نشود اما خدا خواست در خانه خود او بزرگ شده و علیه او قد علم کند.

محمد نباتی خاطرنشان کرد: ما طعم بمباران را چشیده‌ایم؛ بعد از عملیات رمضان دشمن متوجه شد که بچه‌های همدان عکس امام را به بصره چسبانده‌اند، همدان را بمباران کرده و ۸۰ نمازگزار را شهید و ۵۰۰ نفر را جانباز کرد، اما قلب‌ها علیه دشمن بعثی مصمم‌تر شد.

وی تأکید کرد: بیشتر شهیدان غزه امروز کودکان و مادرانند چراکه دشمن می‌داند مادران، فرزندان خود را برای مقابله با صهیونیست‌ها آماده خواهند کرد، اما آنان نمی‌دانند پیروزی با یاران خدا و جبهه حق است.

کد خبر 1797

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۰۰:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۳
    0 0
    با سلام بزرگترین توهین به مدعوین نمودند و انتخابات خودشون در حدود سی چهل نفر از پیش تعیین کرده بودند و جمعیت ۳۰۰ نفری هیچ در جریان نگذاشتن بزرگترین ضربه را به انقلاب و نیروهای انقلابی همین رفتارها منفعتی می زند