درب شورای ائتلاف باید به روی جوانان باز شود/ مرام ما حرکت در مسیر عقلانیت و معنویت و عدالت است

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: جنایت اسرائیل در غزه چهره واقعی ضد بشری و حیوانی آمریکا و رژیم اشغالگر را برملا کرد و موجب رسوایی مدعیان دروغین حقوق بشر شد.

سرویس استان‌های شانا - دکتر حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب عصر سه شنبه در جمع اعضای شورای ائتلاف نیروی های انقلاب اسلامی استان قزوین که با حضور لطف الله سیاهکلی، رجب رحمانی، روح اللع عباسپور و فاطمه محمد بیگی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در حسینیه شالی برگزار شد اظهارداشت: امروز باید حوادث غزه را بررسی کنیم و ببینیم در این منطقه چه می گذرد و از آن درس های تاریخی بگیریم. 

وی افزود: دولت و ملت ما تلاش می کند این جنگ به نفع صهیونیست‌ها منجر نشود و مردم غزه پیروز جنگ باشند. نتیجه این جنگ هرچه باشد درسی برای دنیا و مردم ایران است و مهمترین دستاورد آن برملا شدن چهره واقعی غرب به رهبری آمریکاست. 

درب شورای ائتلاف باید به روی جوانان باز شود/ مرام ما حرکت در مسیر عقلانیت و معنویت و عدالت است

وی بیان کرد: غربی ها ادعا داشتند طرفدار آزادی، مردم سالاری، صلح و دوستی هستند و با این شعارها وارد کشورها شده و نفوذ پیدا کردند اما امروز با این حوادث در برابر جهانیان رسوا شدند و با شعارهای دروغین، ماهیت تمدن غرب، این چهره بزک کرده دنیای غرب و آمریکا کنار رفته و نقاب نفاق کنده شده و چهره زشت آنها آشکار شده و همگان دیده اند که استکبار غرب نه کودک و زن و بیمارستان می شناسد و نه به انسانیت بها می دهد.

حداد عادل اظهارداشت: جهان کنونی به پوچی و دروغ بودن ادعاهای دنیای غرب بیشتر پی برده و امروز مشخص شده غزه آزمایشگاهی است که همه ادعاهای غرب در آن راستی آزمایی می شود و دنیای غرب همانی است که در فلسطین می بینید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: باید پرسید اگر هیتلر یک ظلمی به یهودیان کرده چه ربطی به اعراب و مسلمانان دارد و چرا بعنوان دلجویی از یهودیان باید یک ملت را آواره کنند و کشوری ویران شود و فلسطین را بگیرند و به صهیونیست‌های غاصب بدهند؟.

درب شورای ائتلاف باید به روی جوانان باز شود/ مرام ما حرکت در مسیر عقلانیت و معنویت و عدالت است

حداد عادل یادآورشد: در ۷۵ سال گذشته کدامیک از مقررات سازمان ملل توسط اسرائیل رعایت شده که امروز از دیگران می خواهند به این مسائل پایبند باشند و در این روزها حرف آمریکایی ها این است که ایران از نظم نوین جهانی پیروی کند اما نمی گویند اسرائیل به کدامیک از مقررات شما پایبند بوده است.

این فعال سیاسی اضافه کرد:  امروز باید آمریکا و دنیای غرب را بشناسید و آنها که خواب آمریکا را می بینند بیدار شوند و ببینند که پیش بینی و درایت رهبری در دشمن شناسی درست بوده و آنها غفلت کرده اند.

وی بیان کرد: امروز با حوادث غزه گرایش های متمایل به آمریکا بیشتر منزوی شده و برخی افراد غربزده از حمایت استکبار باید خجالت بکشند و شرم کنند و بدانند در شرایط کنونی بغیر از برخی سلبریتی ها، گویندگان شبکه من و تو و اینترنشنال، سایر انسان های شریف و منصف هرگز از توحش و جنایت استکبار دفاع نمی کنند.

حداد عادل گفت: بایستی قدر انقلاب را بدانیم و دشمنان خود آمریکا، انگلیس و فرانسه را بشناسیم و شکرگزار امامی باشیم که پرچم بصیرت و انقلاب را بدست گرفت و مردم را به وحدت دعوت کرد و امروز هم پشت رهبری حرکت کنیم که این مسیر را ادامه می دهند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اظهارداشت: چراغی که چهل سال قبل در کشور روشن شده امروز هم بایستی روشن نگهداشته شود و از شما که برای حفظ انقلاب تشکل دارید ممنون هستیم و امیدواریم با بصیرت از ارزشها دفاع کنید.

درب شورای ائتلاف باید به روی جوانان باز شود/ مرام ما حرکت در مسیر عقلانیت و معنویت و عدالت است

کینه ها را دور بریزیم و دنبال وحدت باشیم

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی کشور در ادامه با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: توصیه ما وحدت حول محور انقلاب است که تجلی آن در تبعیت از رهبری تداعی می کند و فرمایش رهبری هم شرعا و هم عقلا پذیرفتنی است و همه باید پای این پرچم بیاییم و برای حفظ انقلاب و نظام بهترینها را وارد انتخابات کنیم تا مجلسی انقلابی، پاک و توانمند و کارآمد شکل بگیرد.

عضو فرهنگستان علوم بیان کرد: مرام ما حرکت در مسیر عقلانیت و معنویت و عدالت است و منتخبان شورای ائتلاف باید این ویژگی ها را داشته باشند و با اخلاق حرکت کنند.

وی اضافه کرد: همچنین دو کلید واژه «ایمان» و «امید» که برگرفته از بیانات رهبری است را محور کار خود قرار داده ایم تا در این مسیر بهتر حرکت کنیم.

حداد عادل گفت: دشمن می خواهد جوانان را ناامید کند و دیدید که برای مرگ یک دختر چه جنجالی براه انداختند و همین افراد و سازمانهای مدعی حقوق بشر امروز که هزاران نفر زن و کودک توسط اسرائیل کشته می شوند این جنایت را محکوم نمی کنند و این تعارض موجب رسوایی استکبار و سردمداران آنها شده است.

وی اضافه کرد: در شورای ائتلاف هرگز نظر مرکز را به شهرستانها تحمیل نمی کنیم و از متدینین و انقلابیون خواسته ایم که خودشان افراد را بررسی و انتخاب کنند و ما هم پس از بررسی آن را تایید می کنیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه بیان کرد: برای این که به تعهد خود عمل کنیم یک طرح نظارتی بر نماینده و نامزدها داریم و برای داوطلبان انتخابات مجلس کارنامه ارزیابی داریم و نتیجه نظارت را در مورد فرد داوطلب اعلام می کنیم و اگر کسی خلاف اصول شورا عمل کرده باشد نامش از فهرست خط می خورد.

حداد عادل در خصوص مشارکت مردم در انتخابات اظهارداشت: مشارکت تابع عوامل مختلف است که یک بخش تابع معیشت و گرانی و تورم است و در این راستا دولت کارهایی کرده و طرح توزیع الکترونیکی اقلام اساسی برای هفت‌ دهک اقدام خوبی است اما ما هم وظیفه داریم با مردم ارتباط بگیریم و اهمیت حضورشان را تبیین و استدلال کنیم و نگذاریم نا امید شوند تا مشارکت بالا برود.

وی در خصوص مشکلات معیشتی مردم هم گفت: در حوزه اقتصادی تا حدودی موفق بودیم و دولت برخی امور را کنترل کرد و با این جنگ غزه شاهد افزایش قیمت دلار نبودیم و امیدواریم در ادامه کار نیز شاهد اقداماتی برای بهبود معیشت مردم باشیم.

درب شورای ائتلاف باید به روی جوانان باز شود/ مرام ما حرکت در مسیر عقلانیت و معنویت و عدالت است

جوان گرایی را جدی بگیرید

وی اظهارداشت: در شورای ائتلاف بنای ما بر وحدت است و توصیه می کنیم جوانان را جدی بگیرید و آنها را برای مدیریت آینده کشور آماده کنید.

حداد عادل بیان کرد: باید مدیریت کشور را در آینده به جوانان بسپاریم لذا باید جوانگرایی کنید و پیام رهبری هم این است که آینده متعلق به جوانان است، البته این موضوع به معنای استفاده نکردن از افراد با تجربه نیست اما در مدیریت کشور باید به فکر آینده باشیم و کادرسازی کنیم و توصیه ما به همه تشکل های سیاسی جوانگرایی است.

این فعال سیاسی اظهارداشت: درب شورای ائتلاف باید به روی جوانان باز شود و آنها را دعوت به کارکنید البته این توجه به معنای مقام گرایی نیست بلکه کسب تجربه است.

درب شورای ائتلاف باید به روی جوانان باز شود/ مرام ما حرکت در مسیر عقلانیت و معنویت و عدالت است

اجرای طرح «آما» در قزوین عملیاتی شود

وی بیان کرد: طرحی را پیشنهاد کردیم که استان سمنان آن را اجرا کرده که می تواند در سایر مناطق کشور هم بعنوان الگو پیاده شود.

حداد عادل یادآورشد: ۴۰ جوان متدین و انقلابی در سنین ۱۶ تا ۲۵ سال شناسایی شده و با همکاری استاندار، امام جمعه و روسای دانشگاه و مدیران اجرایی در سمنان درخواست کردیم در نشست با این جوانان، تجربیات خود را منتقل کرده، مشکلات و راهکارهای مدیریتی را بیان کنند تا جوان ما با مسائل مهم استانها اشنا شود و این کار می تواند در قزوین هم اجرا شود.

وی اضافه کرد: کار سیاسی فقط حرف زدن و حضور در ایام انتخابات نیست بلکه تربیت نیرو برای آینده است که در این راستا  با معاون اجرایی رئیس جمهور صحبت کردیم و ایشان به استانداران گفته اند تا در اجرای طرح« آما» با شورای ائتلاف همکاری کنند.

حداد عادل از راه اندازی معاونت امور بانوان در شورا نیز خبرداد و اظهارداشت: توجه به بانوان را هم باید جدی بگیرید و آنها را در تصمیم گیری سیاسی مشارکت دهید که در این راستا معاونت بانوان در شورای ائتلاف ایجاد شده که شما هم در استان آن را فعال کنید.

وی گفت: در جایی که سرنوشت کشور با رای مردم در انتخابات تعیین می شود باید به نقش بانوان اهمیت دهیم و از این ظرفیت نیز بخوبی استفاده کنیم.

در ادامه حجت الاسلام علی عباسی رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: برنامه های تشکیلاتی شورای ائتلاف در حال اجراست و کارها با روال عادی ادامه دارد و بررسی نامزدها برای نمایندگی درسطح شهرستان و استان بررسی می شود.

وی بیان کرد: در جامعه دینی همه برادریم و نباید بین ما کینه باشد و لازم است شعارهای چپ و راست را کنار بگذاریم و انسانیت و ایمان را ملاک قرار دهیم و در گکنار هم قرار گیریم و بدانیم با وحدت و انسجام می توان موفق بود.

عباسی تصریح کرد: اصول ما وحدت و انسجام و کنار هم بودن آست و سیره اهل بیت برای ما اهمیت دارد و با همدلی در این مسیر گام برخواهیم داشت.

کد خبر 1802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha