رهبر انقلاب در خصوص نقش زنان در تصمیم‌گیری حجت را بر ما تمام کردند

مسئول امور بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران گفت: رهبر معظم انقلاب حجت را بر ما تمام کردند که فرمودند زنان باید در تصمیم‌سازی های کلان کشور حضور داشته باشند.

سرویس اخبار شانا - خانم دکتر سوده نجفی، مسئول امور بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران در همایش گرامیداشت مقام زن و روز مادر در شهرستان اسلام آباد غرب ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: با نگاهی به تاریخ، بانوان با ایمان و پاکدامنی همچون حضرت آسیه (س) با همسری همچون فرعون و حضرت مریم (س) را می بینیم که پیامبرانی در دامان خود پرورش می دهند، در صدر اسلام نیز بانویی نظیر حضرت خدیجه (س)، که تمام ثروتش را برای گسترش دین اسلام هزینه نمود و در سختی‎های شعب ابی‌طالب در کنار پیامبر(ص) بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، وی با تاکید بر اینکه حضرت زهرا(س) در همسرداری، تربیت فرزند و مادری سردمدار است و کمتر درباره بُعد اجتماعی و سیاسی این بانوی بزرگ اسلام اشاره شده است، افزود: اولین کسی که از ولایت دفاع کرد حضرت زهرا(س) بود و دفاع ایشان از همسرش نبود بلکه دفاع از اصل ولایت بود و حضرت زینب(س) نیز تربیت یافته مکتب این بانوی بزرگ بود که در کربلا و پس از واقعه کربلا نقش آفرینی کرد و اگر حضرت زینب(س) نبود کربلا در کربلا می ماند.

خانم دکتر نجفی خاطرنشان کرد: نیمی از جمعیت کشور ما را زنان تشکیل داده‌اند و تربیت نیمی دیگر از جمعیت کشور نیز بر عهده زنان است و به‌ فرموده امام خمینی(ره) از دامن زن، مرد به‌ معراج می‌رود و اگر زن نبود مرد هم به این مقام والا نمی‌رسید.

مسئول امور بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران با تاکید به اهمیت نقش زنان در پیروزی انقلاب گفت: زنان ما در راهپیمایی‌ها دوشادوش مردان مبارزه کردند تا انقلاب به پیروزی رسید و در دوران جنگ علاوه بر امدادرسانی در پشت جبهه برخی از بانوان ما حتی طعم زندان های رژیم بعث عراق را چشیدند.

*از اسلام آباد غرب ۱۶۱ زن شهیده نثار انقلاب اسلامی شده است

وی بیان داشت: زنان در پشتیبانی از جبهه‌های دفاع مقدس و حتی در عملیات مرصاد نقش پررنگی ایفا کردند که تنها از شهرستان اسلام آباد غرب یک ‌هزار و ۲۸۰ شهید، دو هزار و ۳۸۰ جانباز و ۱۶۱ زن شهیده نثار انقلاب اسلامی شده است.

خانم دکتر نجفی با اشاره به سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری، گفت: رهبر معظم انقلاب حجت را بر ما تمام کردند که فرمودند زنان باید در تصمیم‌سازی های کلان کشور حضور داشته باشند.

مسئول امور بانوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی تهران با بیان اینکه در برخی سیاستگذاری ها باید مصالح بانوان در نظر گرفته شود و تصمیم‌ها باید زنانه باشد، تاکید کرد: در چنین مواردی آقایان نمی توانند با نگاه مردانه سیاستگذاری زنانه بکنند و در اینجا لازم است زنان در سیاست های کلان شرکت نمایند و در مدیریت های کلان نقش داشته باشند.

*از نگاه اسلام زن بازیگر نیست؛ کارگردان است

وی خاطرنشان کرد: در نگاه غرب نقش زن به عنوان بازیگر و هنرپیشه است اما اسلام می فرماید؛ زن بازیگر نیست بلکه کارگردان است و حضرت زهرا(س) و حضرت خدیجه(س) کارگردانی کردند پس زنان ما باید نقش کارگردانی را ایفا کنند و نباید هنرپیشه باشند و باید در فعالیت های اجتماعی سیاسی و ... حضور پررنگ داشته باشند.

*وظیفه ما جهاد تبیین است

خانم دکتر نجفی اظهار داشت: دشمن با مطالعه ۴۳ ساله بر روی ارزش های انقلاب به بهانه حجاب در کشور ما فتنه ایجاد و بر ارزش های ما هجمه وارد کرد و در این جبهه به فرموده مقام معظم رهبری وظیفه ما جهاد تبیین است.

*در این برهه از زمان نقش زنان در خنثی سازی فتنه دشمنان مهمتر از مردان است

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: در این برهه از زمان نقش زنان در خنثی سازی فتنه دشمنان مهمتر از مردان است لذا ما نباید ولایت و علی زمان را تنها بگذاریم بلکه باید گوش به فرمان ولایت فقیه باشیم و راه شهدا را ادامه دهیم تا فردای قیامت شرمنده شهدا نباشیم و امیدواریم که حضرت زهرا(س) الگوی همه زنان مسلمان ما در زندگی باشد.

کد خبر 224

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha