در نشست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب هرمزگان چه گذشت؟

نشست شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان هرمزگان با حضور فعالان جریان انقلاب در بندرعباس برگزار شد.

سرویس استان‌های شانا - همایش شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان هرمزگان با حضور آیت الله محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس، آیت‌الله قنبر درویشی امام جمعه موقت بندرعباس، آیت الله سید محمد علی معصومی، مرودی‌زاده فرماندار بندرعباس، جمعی از ائمه جمعه و اعضای شوراهای اسلامی، برگزار شد.

IMG_20230304_163755_399

حسین هاشمی تختی رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان هرمزگان در این همایش اظهارداشت: همیشه تاکید مقام معظم رهبری بر وحدت ملی و انسجام ملی بوده و هرجا هم که ضربه خوردیم از ناهماهنگی‌هایی بوده است که بین ما وجود داشته است.

وی افزود: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تمام تلاشش برای این است که همه طیف‌های مختلف را که می‌توان حول محور ولایت جمع کرد را مانند نخ تسبیح کنار هم جمع کنیم چرا که این اتحاد هم دستور صریح قرآن است و هم مطالبه‌ای است که رهبری از نخبگان جامعه دارد.

هاشمی تختی با بیان حدیثی از امیرالمؤمنین علی علیه‌السلام، عنوان‌کرد: هر کدام از ما ایرادهایی را داریم و اگر به دنبال ایرادات همدیگر باشیم قطعا مسائلی را پیدا خواهیم کرد اما ضرورت دارد ایرادات را کنار بگذاریم و همدیگر را بیشتر بپذیریم چرا که گاها شاهدیم برخی از دوستان ما به دنبال این هستند نقطه‌ای سیاه و ولو کوچک پیدا کنند و نیروها را طرد کنند.

تلاشمان حمایت از استاندار هرمزگان است 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان هرمزگان با بیان اینکه ما نیز نسبت به کاهش ارزش پول ملی و کوچکتر شدن سفره مردم گلایه‌مندیم اما به جای ایرادگیری به دنبال کمک برای رفع ایرادات هستیم، تاکیدکرد: در استان هرمزگان تمام تلاش‌ما معطوف بر این است  که از نماینده عالی دولت در استان حمایت کنیم و حاشیه‌ها و مسائل فرعیِ دور آقای استاندار را جمع کنیم تا  استاندار محترم  بتواند تمام توان خود را صرف خدمت به مردم کند.

IMG_20230304_161811_346

اختلاف سلیقه‌ها به جریان انقلاب لطمه می‌زند

آیت الله محمد عبادی‌زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس نیز در این همایش گفت: زمانی که اجتماعی  برپا می‌شود برکاتی را به همراه دارد و آن هم این است که عنایت خداوند به اجتماع مؤمنان معطوف می‌شود و جمع شما چون هدف مقدسی دارد بسیار ارزشمند است چرا که می‌خواهید با هم افزایی ظرفیت‌ها مسیر آینده نظام را ریل‌گذاری کنید.

وی با تاکید بر لزوم افزایش اجتماعات نیروهای انقلابی، عنوان‌کرد: یکی از  نگرانی‌هایی که  انقلابیون همواره داشتند مبنی بر این بوده که جمع‌های انقلابی همیشه در آستانه انتخابات‌ها جمع می‌شده‌اند که باید این نقیصه رفع شود چرا که جامعه به اتحاد نیروهای انقلاب نیاز دارد چرا که آمریکایی‌ها و غربی‌ها به دست و پا زدن افتاده‌اند و مرزهای فکری انقلاب اسلامی فراتر از منطقه رفته است چنانچه ما امروز در دریای کارائیپ، آمریکای لاتین و آفریقا حضور داریم.

هر جا که دعوا پیش آمد بدانید برای خدا نیست

وی در پایان تاکیدکرد: یکی از مسائلی که همه بچه‌های انقلاب را نگران کرده است  اختلاف سلیقه‌هایی است که بین نیروهای انقلاب وجود دارد و این مسائل دارد به جریان انقلاب لطمه می‌زند، وحدت و همدلی واقعی و حقیقی بین نیروهای انقلاب و همدلی و انسجام چیزهایی است که بیش از هر زمانی به آن نیاز داریم، می‌خواهیم بدانیم که دعوایمان برای خدا هست یا نیست، ملاکی وجود دارد و  امام (ره) آن را روشن کرده است، ایشان فرمودند: هر جا که دعوا پیش آمد بدانید برای خدا نیست چرا که در اهداف الهی دعوا معنا ندارد، چنانچه به تعبیر امام ۱۲۴ هزار پیامبر سر هیچ مسئولیتی با هم دعوا نکردند.

IMG_20230304_161913_092

متخلفین دانه‌درشت باید اعدام شوند 

آیت الله قنبر درویشی امام جمعه موقت بندرعباس و رئیس شورای وحدت استان هرمزگان نیز در این همایش با اشاره به وضعیت تسلیحاتی ایران در دوران دفاع مقدس گفت: امروز بعد از چهل و چند سال، ایران به نقطه‌ای رسیده است که به او می‌گویند پهباد و موشک به ابرقدرت دیروز یعنی شوروی که امروز با نام روسیه شناخته می‌شود نفروشید.

وی افزود: ما به هیچ عنوان از انقلاب اسلامی خود پشیمان نیستیم چرا که به عمده‌ی خواسته‌های خود رسیده‌ایم ما می‌خواستیم جهان را متوجه مهدی زهرا (س) کنیم و امروز این مسئله محقق شده است چنانچه می‌بینیم جهان اسلام، مسیحیت، یهودیت و حتی غیر موحدین دنیا با موعود جهانی آشنا شده‌اند و به دنبال حکومت عقول جهانی هستند.

رئیس شورای وحدت هرمزگان، تاکیدکرد: امروزه یکی از اساسی‌ترین مشکلات جامعه اسلامی این است که متأسفانه نسل مسلمانان رو به پیری است و در حال تجربه بحران پیری جمعیت هستیم که بایستی برای آن فکری عاجل شود.

آیت الله درویشی تصریح‌کرد: ما ناراحت هستیم از این که فرزند فلان آقا دزدی می‌کند و به کانادا می‌رود البته این مسئله چیز جدیدی نیست و در تاریخ اسلام نیز سابقه داشته است  این‌ها در تاریخ اسلام نیز بی سابقه نیست اما اگر می‌خواهند مسائل اقتصادی کشور را حل شود باید همه دزدها را ار اول انقلاب تاکنون محاکمه کنید و چند نفر از دانه درشت‌ها نیز اعدام شوند.

IMG_20230304_161855_843

ما یک عده‌ای را انتخاب می‌کنیم و سر کار می‌آوریم، اولین کاری که می‌کنند ایجاد انحصار است

آیت الله سید محمد علی معصومی استاد اخلاق حوزه‌های علمیه و از روحانیون سرشناس هرمزگان نیز در این آیین با اشاره به آیه ۱۰۳ سوره آل‌عمران و تاکید بر لزوم حفظ وحدت در جامعه، اظهارداشت: خداوند سبحان در آیه ۸ سوره مائده می‌فرمایند: یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا کُونُوا قَوَّامِینَ لِلَّهِ شُهَدَاءَ بِالْقِسْطِ ۖ وَلَا یَجْرِمَنَّکُمْ شَنَآنُ قَوْمٍ عَلَیٰ أَلَّا تَعْدِلُوا ۚ اعْدِلُوا هُوَ أَقْرَبُ لِلتَّقْوَیٰ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ- بدین معنا که ای کسانی که ایمان آورده‌اید! همواره برای خدا قیام کنید، و از روی عدالت، گواهی دهید! دشمنی با جمعیّتی، شما را به گناه و ترک عدالت نکشاند! عدالت کنید، که به پرهیزگاری نزدیکتر است! و از (معصیت) خدا بپرهیزید، که از آنچه انجام می‌دهید، با خبر است.

وی در تفسیر آیه ۸ سوره مائده گفت: همه ما باید برای برپایی عدالت تلاش کنیم و طبق فرمایش قرآن کریم، نباید دشمنی و عدوات ما با یک گروهی موجب شود که از رفتار با عدالت پرهیز کنیم که اگر در راه ترویج و تحقق عدالت بودیم عزت ما در دنیا و آخرت تامین خواهد شد و اگر نه مانند تفاله از قدرت خارج خواهیم شد.

آیت الله معصومی، تصریح‌کرد: شماها می‌خواهید شاهد بر قسط و عدل باشید و بدانید اگر ما نتوانیم عدالت را در زندگی خود برقرار کنیم در جامعه هم نخواهیم توانست این کار را انجام دهیم و به تعبیر قرآن کریم نیز راه ترویج عدالت این است که با هم دشمنی نکنیم، کدورت‌های شما نباید باعث شود که به عدالت رفتار نکنید.

وی ادامه داد: ما یک عده‌ای را انتخاب می‌کنیم و سر کار می‌آوریم، اولین کاری که می‌کنند ایجاد انحصار است یعنی با یک آدمی که خوب هم کار می‌کند دشمنی می‌کنند ولی چون در این مجموعه نبوده می‌خواهند او را کنار بزنند و به آیه‌ی قرآن عمل نمی‌کنند.

استاد اخلاق حوزه علمیه، تاکیدکرد: اگر به همین یک آیه عمل کنیم درون‌مان پاک خواهد شد، اگر ما فکر کنیم در این جمعیت کثیر ما همه کاره هستیم، این درست نیست چرا که انحصار طلبی جزو مسموم‌ترین اموری است که خداوند متعال با آن مبارزه کرده است و ما باید کدورت‌ها را بیرون بریزیم و افرادی را پای کار بیاوریم که امین باشند لذا اگر امین نبودند همین گرفتاری‌ها خواهد.

IMG_20230304_161802_008

برای توسعه استان هرمزگان باید نیروسازی کنیم

سلیمی دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان هرمزگان نیز در این همایش تاکیدکرد: برای توسعه استان هرمزگان باید نیروسازی کنیم چرا که تا الان انقلاب از جیب خورده است و بسیاری از مدیران آن بازنشسته شده‌اند لذا باید یک تحول اداری، فرهنگی و اجتماعی در جامعه و استان  ایجاد و زمینه برای استفاده از نخبگان و جوانان فراهم شود.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که به دولت آیت الله رئیسی کمک کنیم و توطئه‌هایی که با انتخابات شروع شد و زنجیر وار ادامه دارد را خنثی کنیم.

سلیمی مطالبه‌گری را حق مردم دانست و گفت: تعریف ما از نیروهای انقلابی تمام کسانی هستند که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را قبول داشته باشند و کار میدانی بر علیه نظام اسلامی انجام ندهند .

وی خاطرنشان‌کرد: باید به بلوغ سیاسی برسیم تا بتوانیم حرف همدیگر را بشنویم ، انتقاد پذیر باشیم تا جمع‌بندی  انتقادات به سمت پیشرفت و توسعه استان باشد.

IMG_20230304_163800_094

IMG_20230304_161820_773

کد خبر 648

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha