گزارش توئیتری قالیباف از مصوبات مهم مجلس برای بودجه ۱۴۰۲

رئیس مجلس و عضو شورای مرکزی ائتلاف در رشته توئیتی از مصوبات درآمدی مهم مجلس برای بودجه ۱۴۰۲ در پنج حوزه «عدالت اجتماعی»، «سازندگی»، «حمایت از تولید و مشاغل»، «حمایت از خانواده» و «بورس» گزارش داد.

به گزارش شانا، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی ائتلاف، در رشته توئیتی با انتشار اینفوگرافی زیر از مهم‌ترین مصوبات مجلس شورای اسلامی در بخش درآمدی بودجه ۱۴۰۲ در پنج حوزه «عدالت اجتماعی»، «سازندگی»، «حمایت از تولید و مشاغل»، «حمایت از خانواده» و «بورس» گزارش داد.

گزارش توئیتری قالیباف از مصوبات مهم مجلس برای بودجه ۱۴۰۲

گزارش توئیتری قالیباف از مصوبات مهم مجلس برای بودجه ۱۴۰۲

براساس توئیت قالیباف مصوبات مجلس شورای اسلامی در حوزه عدالت اجتماعی عبارتند از: «تعیین مالیات بر خانه‌های لوکس و باغ‌ویلاهای با ارزش بالای ۲۰ میلیارد تومان (افرادی که «فقط مالک یک باب منزل مسکونی» هستند و در ۱۰ سال اخیر تغییر مالکیت نداده اند به دلیل آنکه منزل شخصی آنها در اثر تورم افزایش قیمت پیدا کرده و در سوداگری در بازار مسکن نقشی ندارند، از پرداخت این مالیات معاف شدند).» و «مشمولیت مالیاتی خودروهای لوکس بالای ۳ میلیارد تومان».

در حوزه «سازندگی» نیز رئیس مجلس از مصوبات ذیل خبر داده است: «تخصیص ۲۵ هزار میلیارد تومان برای تامین قیر مدارس، روستاها و مناطق محروم»، «رایگان شدن هزینه آب و برق و گاز تمام مدارس دولتی»، «اختصاص مالیات و عوارض ارزش افزوده واحدهای تولیدی به طرح های واقع در همان استان» و «اختصاص تا سقف ۴۰ درصد تخفیف در قیمت کارشناسی واحدهای نوساز در فرایند کلید به کلید بافت های فرسوده و حاشیه».

گزارش توئیتری قالیباف از مصوبات مهم مجلس برای بودجه ۱۴۰۲

در خصوص مصوبات بخش «حمایت از تولید و مشاغل» نیز در رشته توئیت قالیباف آمده: «کاهش ۲۸ درصدی نرخ مالیات واحدهای تولیدی»، «معافیت مالیاتی کسب و کارهای مجازی فعال در پلتفرم‌های داخلی» و «معافیت مالیاتی رسانه ها و مطبوعات».

مصوبات مربوط به حوزه «حمایت از خانواده» نیز بر اساس گزارش قالیباف بدین شرح است: «معافیت واحدهای مسکونی افراد تحت پوشش‌ نهادهای حمایتی از هزینه انشعاب و عوارض» و «معافیت مالیاتی حقوق بگیران تا سقف ۱۰ میلیون تومان در ماه»

و اما در حوزه مصوبات مرتبط با «بورس» نیز قالیباف به «ممنوعیت عرضه خودرو به قیمت بیش از یک دوم برابر قیمت پایه در بورس کالا» و «تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان سهام دولت در شرکت ها برای تقویت بازار سرمایه»  اشاره کرده است.

گزارش توئیتری قالیباف از مصوبات مهم مجلس برای بودجه ۱۴۰۲

کد خبر 655

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha