بیانیه شورای ائتلاف به مناسبت پیروزی حقوقی ایران بر رفتارهای باج خواهانه آمریکا

رای دادگاه لاهه حقانیت ملت مظلوم و مقتدر ایران و مسیر طی شده ۴۳ ساله انقلاب اسلامی را به ویژه در برابر خوی غارتگرانه دولت آمریکا نشان داد.

سرویس اخبار شانا -  با رای دیوان بین المللی دادگستری ( دادگاه لاهه) در ۱۰ فروردین سال جاری، جمهوری اسلامی ایران پیروز چالش حقوقی ۷ ساله با ایالات متحده آمریکا شد.

رای دادگاه لاهه ضمن آنکه سندی بر حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مقاومت و ملت های مظلوم بود، گواه دیگری بر شکست هژمونی آمریکا در عرصه های مختلف از جمله در مهمترین مرجع رسیدگی به شکایت دولت های جهان بود.

دادگاه بین المللی دادگستری علاوه بر آنکه دولت آمریکا را ناقض معاهده مودت با ایران دانست و مسدود کردن ۲ میلیارد دلار از اموال ملت ایران به بهانه های واهی همچون حمایت از تروریسم را رد و خلاف معاهدات بین‌المللی دانست، رای به التزام به جبران خسارت های وارده به جمهوری اسلامی ایران نیز داد که این رای الزام آور ابعاد پیروزی ملت ایران را دو چندان می کند.

رای دادگاه لاهه حقانیت ملت مظلوم و مقتدر ایران و مسیر طی شده ۴۳ ساله انقلاب اسلامی را به ویژه در برابر خوی غارتگرانه دولت آمریکا نشان داد و این پیام را به دولت ها و ملت های دنیا مخابره کرد که محصول مقاومت فعال، پیروزی در همه عرصه ها و میادین از جمله میادین دیپلماتیک، حقوقی و قضایی خواهد بود.

مطالبه حقوق ملت ایران جزو وظایف ذاتی دولت ، دستگاه دیپلماسی و سایر قوای کشور است و در این مسیر باید از همه ابزارها و ظرفیت ها سود جست تا واقعیت جمهوری اسلامی ایران را به ملت ها نشان داد.

برخلاف آنچه که فتنه گران و اغتشاش طلبان در پاییز ۱۴۰۱ سعی داشتند ایران را کشوری منزوی و منفعل نشان بدهند، پیروزی در لاهه در کنار توسعه روابط کشورمان با قدرت های بزرگ و همچنین کشورهای منطقه، جایگاه برجسته جمهوری اسلامی را در معادلات بین المللی و منطقه ای یادآور می شود.

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با تقدیر از مجاهدت های ۷ ساله دستگاه های مسئول که با استدلال های استوار، دفاعیات متقن و پیگیری های مستمر همراه بوده است، این پیروزی بزرگ را در روزهای نخست بهار به فال نیک می گیرد و از خداوند متعال تداوم عنایات و برکات را برای ملت بزرگ ایران مسالت دارد.

کد خبر 749

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha