کد خبر 781
۱۵ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۱
یادداشت معاون استان‌های شانا | چماق رفراندوم

نورالدین قدیمی طی یادداشتی در کانال ایتای خود نوشت: مدت‌هاست که جریان سیاسی غرب‌گرا، هم‌صدا با دشمنان جمهوری اسلامی ایران، رفراندوم را به‌مثابه یک چماق بر سر نظام می‌کوبند...

به گزارش شانا، نورالدین قدیمی در کانال شخصی خود در پیام‌رسان ایتا طی یادداشتی با عنوان «چماق رفراندوم» نوشت: علی‌رغم اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها نظام حکومتی است که براساس رفراندوم و راُی مثبت بیش از ۹۸درصدی مردم شرکت کننده در همه پرسی شکل گرفته و نمونه دیگری در هیچ کجای دنیا ندارد، اما مدت‌هاست که جریان سیاسی غرب‌گرا، هم‌صدا با دشمنان جمهوری اسلامی ایران، رفراندوم را به‌مثابه یک چماق بر سر نظام می‌کوبند و منظورشان نیز رفراندوم درباره  «اصل نظام اسلامی» است. در باره این شانتاژ رسانه ای غربگرایان، حداقل دونکته مهم قابل‌ ذکر است:

۱- همانگونه که در بالا اشاره شد، در هیچ کشوری از دنیا، سابقه ندارد که درباره «اصلِِ حاکمیت» رفراندوم برگزار شده باشد.

۲- طبق اصل ۵۹ قانون اساسی، رفراندوم فقط در حوزه قانون گذاری (در حد اختیارات مجلس شورای اسلامی)، قابل‌اجراست.

نکته قابل توجه و مهم دیگر این است که جریان مغرض و معاند ذکرشده، رفراندوم را به‌مثابه یک چماق، بر سر نظام می‌کوبند و بهانه ای جز تشویش افکار عمومی ندارند زیرا اگرهم به خواسته آنها عمل و رفراندوم برگزارشود، اتفاقات زیر را رقم خواهند زد:

۱- اگر مشارکت مردم بالا باشد، به دروغ، ادعای تقلب را علم خواهند کرد؛ همانگونه که مشارکت ۸۵ درصدی مردم در انتخابات ۱۳۸۸ را با شعار کذب «تقلب» خدشه‌دار کرده و مدت‌ها در کشورِ اغتشاش راه انداختند.

۲- اگر مشارکت مردم، به دلیل «شانتاژ»، تحریم و تبلیغ سوءِ این جریان، پایین باشد، نظام را متهم می‌کنند که مردم از آن روی گردان شده اند، لذا به شیطنتِ خود ( اغتشاش و...)در راستای ضربه زدن به  نظام ادامه خواهند داد.  همانگونه که بعد از انتخابات دولت سیزدهم و مجلس یازدهم، از یک‌سو، خودشان انتخابات را تحریم کردند و از سوی دیگر، نتایج آن را زیر سؤال بردند.

نتیجه اینکه برای جریان غربگرای اصلاح طلب، مخالفت و تضعیف جمهوری اسلامی یک اصل است و رفراندوم، چماقی است در دست این جریان و معاندین و مخالفین جمهوری اسلامی. همانند بهانه‌های دیگر و همانگونه که عمله‌های میدانی این جریان در اکثر اغتشاشاتی که به هر بهانه‌ای در کشور راه می‌افتاد، شعار «اصل نظام نشانه است و... بهانه است»، را سر می دادند.
 

کد خبر 781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha