بیانیه شورای ائتلاف لرستان بمناسبت سالروز حماسه سوم خرداد

شورای ائتلاف نیروهای انقلابی لرستان به مناسبت سالروز مقاومت و ایثار بیانیه‌ای صادر و نکاتی خطاب به دولت‌مردان و نمایندگان مجلس بیان کرد.

سرویس استان‌های شانا - شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان لرستان به مناسبت سوم خرداد سالروز مقاومت، ایثار و پیروزی و سالروز آزادسازی خرمشهر بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد؛

"فتح خرمشهر فتح خاک نیست، فتح ارزشهای اسلامی است." امام خمینی(ره)

«بدانید در آینده، خرمشهرها در پیش است؛ البته نه در میدان جنگ نظامی بلکه در میدانی که ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد و برعکس آبادانی نیز به‌دنبال دارد، اما از جنگ نظامی سخت‌تر است». امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) - ٩۵/٣/۳

سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی و چهارم خرداد روز دزفول و روز مقاومت و پایداری، بر همه رزمندگان جبهه مقاومت در گذشته و حال مبارک باد.

بنا به فرموده رهبر فرزانه انقلاب امروزه تورم و گرانی، مشکلات اقتصادی و معیشتی، اقتصاد متکی به نفت، اقتصاد دولتی، سلطه دلار بر اقتصاد کشور، کم تحرکی در تجارت خارجی، قاچاق کالا و ارز، قوانین و مقررات دست و پا گیر و متناقض، تجمل گرایی و اسراف بی‌رویه، بیگانه پرستی در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی، جنگ ترکیبی دشمنان، ایجاد اختلاف و دوقطبی سازی بین حاکمیت و مردم با هدف تضعیف استحکام درونی نظام، هجمه به باورهای دینی و اعتقادی و بخصوص ترویج تفکر و سیاست استعماری پدیده بی‌حجابی و حیازدایی، ترویج فحشاء و اندلس سازی ایران، شبکه سازی باندهای فساد مالی، اخلاقی، نفوذی‌ها و... همگی خرمشهرهای اشغال شده و چالش‌های پیش روی مردم متدین و انقلابی و نظام اسلامی ما هستند.

اما تجربه بیش از چهار دهه گذشته انقلاب اسلامی ثابت کرده است که به یاری خداوند، مردم و نظام اسلامی با تمسک به فرمان الهی :«فَاستَقِم کَما اُمِرتَ وَ مَن تابَ مَعَک»(هود/١١٢) بر مشکلات گوناگون از جنگ تحمیلی تا تحریم‌های ظالمانه و نبردهای تبلیغاتی و پروپاگاندای دشمنان و فتنه های مختلف، پیروز شده است و با عبور از همه سختی‌ها، امروز ایران اسلامی مقتدر و سربلند در اوج قله‌های پیشرفت، در عرصه‌های مختلف صنعتی، دفاعی، پزشکی و فرهنگی در سطح منطقه و جهان قرار دارد.

اما همانگونه که رهبر حکیم و فرزانه انقلاب در آغاز سال جدید فرمودند، برای غلبه بر مشکلات و چالش‌های مذکور و فتح خرمشهر های پیش رو، نیازمند تغییرات و تحولی بزرگ در جهت تقویت نقاط قوت و تغییر نقاط معیوب و ضعف خود هستیم که بخشی از آنها بر عهده مردم و بخشی دیگر بر عهده قوای سه‌گانه کشور است.

بنابراین برای ایجاد تغییر و تحول اساسی، کشور نیازمند:

مدیران مؤمن، انقلابی، کاردان و پاک دست در بدنه قوه مجریه،اصلاح و بعضاً تغییر قوانین متناقض و دست و پا گیر توسط قوه مقننه و قاطعیت در برخورد با مبادی فساد و مفسدان اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مروجان پدیده بی‌حجابی توسط قوه قضائیه و سایر نهادهای فرهنگی، نظارتی و امنیتی در سطوح کشوری و استانی است‌.

در راستای ایجاد این تغییر و تحول بنیادی وظیفه مردم عبارتست از:حفظ هوشیاری و آگاهی در برابر توطئه های استعمارگران، اسیر نشدن در دام جنگ رسانه‌ای دشمنان، حفظ وحدت و همدلی، پرهیز از تجمل گرایی و هرگونه اسراف در مصرف انرژی و زندگی فردی و اجتماعی، حمایت از تولیدات با کیفیت داخلی، نخریدن محصولات مشابه خارجی، امید به آینده و اعتماد به ظرفیت‌ها و استعدادهای داخلی و مهم‌تر از همه انجام فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی به مسئولان خاطی و هنجار شکنان، بخصوص در مبارزه با پدیده شوم کشف حجاب.

در پایان ما اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلابی استان لرستان ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی دولت مردمی و بخصوص شخص رئیس‌جمهور در حل مشکلات مردم، موارد ذیل را از مسئولین محترم استانی و کشوری خواستاریم:

از آنها می‌خواهیم تا برای تحول اساسی در استان، با تسریع در روند تغییر مدیران ناتوان و نالایق و بانیان وضعیت فلاکت بار موجود در استان لرستان، بیشتر از پیش از مدیران و کارشناسان مؤمن و انقلابی و با تجربه بهره گیری کنند. 

همچنین از نمایندگان محترم استان در مجلس شورای شورای اسلامی می‌خواهیم تا با کنار گذاشتن اختلافات و نگاه‌های بخشی و ستادی و قبیله‌ای و باندی، به فرامین مؤکد و مکرر رهبر فرزانه انقلاب توجه عملی نموده و به برخی از دخالت‌های غیرقانونی در عزل و نصب مدیران دولتی پایان دهند. بدیهی عدم التزام عملی عده قلیلی از نمایندگان به فرامین ولی امر مسلمین، از نگاه تیزبین مردم و جریان‌های سیاسی سیاسی مخفی نبوده و فراموش نخواهد شد؛ ضمن اینکه نظارت قانونی بر مدیران دولتی وظیفه اصلی نمایندگان محترم مجلس است و مرز نظارت قانونی با دخالت‌های خلاف قانونی هم برای همگی عیان و آشکار است.

بدیهی است چنانچه قوای سه‌گانه با دوری از هرگونه رابطه گرایی و باندبازی و با لحاظ نمودن شایسته سالاری و بکارگیری مدیران مؤمن و انقلابی و متخصص، به وظایف قانونی و شرعی خود عمل کنند، با غلبه بر مشکلات پیش رو،به فتح خرمشهرهای دیگر خواهیم رسید، ان‌شاءالله.

والسّلام علی عبادالله الصالحین

کد خبر 1000

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha