باهنر: باید از همه جریان‌های درون نظام برای اعتلای کشور در انتخابات استفاده کنیم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: وقتی می‌گویم رقیبی به اسم اصلاح‌طلب، به هیچ عنوان منظورم افراد اغتشاشگر و ضدانقلاب و فتنه‌گر نیست، ما باید از همه جریان‌های درون نظام استفاده کنیم.

به گزارش شانا - محمدرضا باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در سخنانی با اشاره به ماهیت فعالیت احزاب در سالجاری، گفت: بیشتر بحث تشکل‌ها و احزاب در سالجاری منتهی به انتخابات حول همین محور است و ما هم باید حول این موضوع فعالیت‌های خود را برنامه‌ریزی کنیم.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات گفت: انتخابات امسال یکی از مهم‌ترین انتخابات سال‌های اخیر کشور است و ما هم باید ناظر به همین مهم، فعالیت‌های خود را انجام دهیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین افزود: یکی از دلایل مهم بودن انتخابات امسال، سخنان رهبر انقلاب در ابتدای سال درباره انتخابات است.

باهنر ادامه داد: رهبر انقلاب در سال‌های گذشته شتاب زیادی برای ورود به انتخابات نداشتند، اما امسال می‌بینیم که رهبر انقلاب اولین فردی بودند که از همه زودتر مسئله انتخابات را کلید زدند و چهار مؤلفه؛ مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت را به عنوان راهبرد بیان کردند.

وی گفت: ما باید نقاط ضعف خود را بگوییم و موانع را برداریم تا بتوانیم خود را تقویت کنیم. یکی از این موضوعات این است که باید عوامل مشارکت پایین در انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس را بررسی کنیم و آن را تحلیل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مسائلی که باعث شد در انتخابات‌های دولت و مجلس اخیر، سطح مشارکت کمی پایین بیاید، مسئله کرونا بود که باعث می‌شد یک عده حاضر نباشند رأی دهند و در صف‌ها بایستند. 

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اضافه کرد: یک عده‌ای هم می‌گویند در بسیاری از کشورهای دموکراتیک اصلا اینگونه مشارکت گسترده و این‌ها نیاز نیست و همان مقداری که می‌آیند رأی بدهند، کافی است.

باهنر افزود: یا مثلا عده‌ای انتخابات ترکیه را مثال می‌زنند و می‌گویند مشارکت هشتاد درصدی در انتخابات آنجا وجود داشته، اما نمی‌گویند که اگر کسی در انتخابات ترکیه شرکت نکند، با محرومیت اجتماعی و محدودیت روبرو می‌شود.

وی تصریح کرد: شاخص‌ها برای ارزیابی حضور مردم در انتخابات متفاوت است و هر کسی یک شاخصی را بیان می‌کند.

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به حضور گسترده مردم در اجتماعات‌های مختلف گفت: حضور و مشارکت مردم هم در ۲۲ بهمن، هم در ایام شب‌های قدر و مساجد و تکیه‌ها، هم در سخنرانی رهبر انقلاب در حرم مطهر امام رضا (ع) و هم در مراسم عید فطر، بسیار متفاوت و پرشور بود و امیدواریم در پایان سالجاری هم شاهد مشارکت پرشور مردم در انتخابات باشیم.

باهنر افزود: دشمنان ایران از صهیونیست‌ها گرفته تا دیگران به دنبال این هستند که وحدت بین امت و امام را کمرنگ کنند.

وی همچنین گفت: اگر حضور مردم در انتخابات اخیر به نوعی کمرنگ بود، آن ها نمی‌گویند کرونا بود، یا از دولت آن زمان ناراحت بودند، می‌گویند مردم از حاکمیت ناراحت هستند و از اینگونه حرف‌ها را به دروغ در رسانه‌هایشان منتشر می‌کنند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: اصل بر این است که هم مشارکت افزایش یابد و هم اکثریت را داشته باشیم، ما برای اینکه جامعه را مدیریت کنیم، باید از ظرفیت همه طیف‌ها و جریان‌ها استفاده کنیم.

باهنر با انتقاد از افرادی که با ادعای خالص‌سازی به دنبال پیروزی خود در انتخابات هستند، گفت: بعضی‌ها می‌گویند همان ده درصد و پانزده درصد مشارکت باشد، کافی است که این برخلاف معنویات رهبر انقلاب است.

وی افزود: بنده وقتی می‌گویم رقیبی به اسم اصلاح‌طلب، به هیچ عنوان منظورم افراد اغتشاشگر و ضدانقلاب و فتنه‌گر نیست، ما باید از همه جریان‌های درون نظام برای اعتلای اسلام و ایران عزیز استفاده کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطرنشان کرد: ما باید رقبای حزبی خود را به رسمیت بشناسیم، نه رقبای نظام را، رقیب حزبی هم کسی است که به مشارکت بالا کمک می‌کند.

باهنر یادآور شد: برخی می‌گویند اگر طرف خالص نبود، باید با بلدوزر از روی او رد شویم؛ طرف می‌گوید من طرفدار ولایت‌فقیه هستم ولی ما می‌گوییم غلط کردی، تو ضد ولایت فقیه هستی! برای انتخابات مجلس دوازدهم به یکی از مسئولان گفتم می‌توانم لیست ۳۰ نفره اصلاح‌طلب برای تهران بدهم که هم نمازخوان هستند و هم نظام را قبول دارند، اما ما را قبول ندارند؛ اگر می‌خواهیم ببریم باید آن‌ها هم در صحنه باشند که از آن‌ها پیروز شویم، اگر قرار باشد تیمی با ۱۶ تیم دسته سومی بازی کند و قهرمان شود که هنر نیست، باید ۱۶ تیم لیگ برتری را ببرید که قهرمان شوید، این موضع نظام است.

وی به بیانیه اخیر جامعه اسلامی مهندسین اشاره و اظهار کرد: این بیانیه در پاسخ به مطالبه شرعی و قانونی رهبر معظم انقلاب بود و اعلام کردیم که دست‌اندرکاران انتخابات برنامه خود را در خصوص پاسخ به مطالبه رهبری اعلام کنند، باز هم این موضوع را دنبال می‌کنیم. در جلسه اخیر جامعه اسلامی مهندسین آقای وحیدی وزیر کشور حضور داشت و مطالب خوبی هم مطرح کرد، اما اظهاراتش ربطی به موضوع جلسه نداشت.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه ساحت جبهه‌بندی و جریان اصولگرایی پراکنده است، بیان کرد: جبهه اصولگرایی در وضعیت مطلوبی از نظر وحدت و همدلی به سر نمی‌برد، باید جذاب‌تر با هم کار کنیم، رقابت‌های درونی غیرضروری و بدون دلیل داریم، ضمن اینکه برخی خودخواهی‌ها و خودمحوری‌ها هم هست که باید از رقبای درون جریان بخواهیم که با هم وحدت کنند و فاصله را کم کنیم.

باهنر در همین زمینه افزود: من و آقای بادامچیان ۳۰ سال است که در جلسات جبهه پیروان خط امام و رهبری با هم بحث می‌کنیم، با یکدیگر اختلاف نظر داریم، اما سعی می‌کنیم مواضع افتراقی را به حاشیه ببریم.

وی ادامه داد: ممکن است فردا رسانه‌ها بگویند باهنر به شورای ائتلاف پیوست، مگر من از این شورا رفته بودم که به آن برگردم؟ من با همه شوراها و جبهه‌های درون اصولگرایی همکاری می‌کنم و امیدوارم اکثریت را در انتخابات پیش روی مجلس داشته باشیم، نه اینکه علی‌الاطلاق ۲۹۰ کرسی را کسب کنیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین خاطر نشان کرد: زمانی که نماینده مجلس بودم، می‌گفتم اول سهم اقلیت را بدهید، آن زمان ۴۰ درصد مجلس اقلیت و ۶۰ درصد اکثریت بود، ما دیکتاتوری اکثریت را قبول نداریم. خواستار اختصاص ریاست برخی کمیسیون‌ها به فراکسیون اقلیت بودم، ۹۰ درصد تصمیمات مجلس سیاسی و جناحی نیست. مثلاً تنظیم لایحه بودجه به هیچ عنوان سیاسی نیست که اگر دولت با ما نبود بودجه را به‌گونه‌ای ببندیم که زمین بخورد. در اولین سال دولت اصلاحات بودجه‌ای که به مجلس آمد وقتی به تصویب رسید سخنگوی دولت وقت اعلام کرد که آنچه مجلس تصویب کرده عالمانه‌تر از لایحه دولت است.

به گفته دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین اصولگراها در حال حاضر متشتت هستند، باید تلاش کنیم در جریان اصولگرایی خود را محور جهان خلقت ندانیم تا مشارکت بالایی در انتخابات داشته باشیم.

کد خبر 1121

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha