روح‌الامینی: از هر ظرفیتی برای انسجام نیروهای فعال انقلاب استفاده می‌کنیم

معاون احزاب و تشکل‌های سیاسی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت:ما از هر ظرفیتی برای انسجام نیروهای فعال انقلاب استفاده می‌کنیم و به دنبال تجمیع نیروهای انقلاب هستیم.

به گزارش شانا، عبدالحسین روح‌الامینی در مجمع عمومی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در سخنانی درباره جایگاه احزاب در کشور گفت: باید از ظرفیت احزاب در همه مقاطع استفاده کنیم و ظهور و بروز احزاب فقط در موسوم انتخابات نباشد، این موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: پیکره شورای ائتلاف فعال و به دنبال هم‌افزایی نیروهای انقلاب است، ما از هر ظرفیتی برای انسجام نیروهای فعال انقلاب استفاده می‌کنیم و به دنبال تجمیع نیروهای انقلاب هستیم.

وی افزود: درباره بحث احزاب و تشکل‌های شورای ائتلاف ما به طور فعال‌تر فعالیت خود را آغاز کرده‌ایم و هر ظرفیتی که در کشور و استان‌ها به عنوان مجموعه انقلابی است، آن را به رسمیت می‌شناسیم و از آن‌ها کمک می‌گیریم.

روح‌الامینی گفت: برای تجمیع نیروهای انقلابی در همه استان‌های کشور برنامه‌ریزی کرده‌ایم و از همه تشکل‌های استانی که بعضاً به صورت رسمی فعالیت نمی‌کنند، می‌خواهیم به صورت قانونی هم فعالیت‌های خود را ثبت کنند.

معاون احزاب و تشکل‌های سیاسی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب درباره حضور  تشکل‌های بانوان در شورای ائتلاف، گفت: در این موضوع هم فعالیت‌هایی صورت گرفته است، البته نواقصی هست که باید رفع شود و بانوان فعال‌تر شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: نیاز است که تشکل‌های اجتماعی که می‌توانند در بخش‌های اجتماعی منشأ اثر باشند، مورد توجه بیشتر قرار گیرند و ما به دنبال این موضوع هستیم.

روح‌الامینی به رابطه دولت ومجلس اشاره کرد و گفت:در ماه‌های اخیر، سه مورد معرفی وزیر داشتیم، نیکبخت، مراد صحرایی و علی‌آبادی از مجلس رأی اعتماد گرفتند. ویترین و تابلوی رابطه دولت و مجلس جلوه‌گاه خوبی دارد، علی‌رغم اینکه بحث‌هایی در این زمینه وجود داشته، اما خروجی رابطه دولت و مجلس مراقبت شده است.

وی افزود: یکی از عناصر این تعامل این است که ما با همه ضعف‌هایی که داریم، این ضعف‌ها رو به جبران است، با افتخاری و مدالی که رهبر انقلاب دادند از انقلابی قلمدادن کردن مجلس یازدهم پیشیمان نیستد.

روح‌الامینی با اشاره به نقش فراکسیون انقلاب اسلامی بیان داشت: انسجام این فراکسیون در حال افزایش است، به‌گونه‌ای که در جلسه قبل از صحن علنی وقتی رأی‌گیری استمزاجی می‌شود همان نتیجه در صحن به دست می‌آید.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: با اقدامات صورت گرفته، رفتار سیاسی مجلس قابل پیش‌بینی‌تر شده است و این حاکی از هماهنگی‌های است که پشت صحنه بیشتر می‌شود و این در سال منتهی به انتخابات مهم است.

معاون احزاب و تشکل‌های سیاسی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: این انسجام و همبستگی باید خود را نشان دهد و آن ارتقاء و حل مسائل سیاسی و اقتصادی کشور است و پاسخ به نیازهایی است که تبلورش باید در سفره مردم و افزایش سرمایه اجتماعی باشد. 

وی افزود: بگو مگوهایی وجود وارد و برخی هم نمی‌خواهند این انسجام شکل گیرد و برخی افراد کم تجربه هم در دولت و مجلس خواهان انسجام و وحدت نیستند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور نیز، گفت: وحیدی با اینکه در سفر بوده، بندهایی از این بخشنامه را لغو کرد و دیروز نیز با وجود اینکه جلسه غیرعلنی بود، اما وی زودتر در جلسه غیرعلنی حاضر شد.

وی با اشاره به جلسه دیروز صحن علنی مجلس گفت: این همهمه و دو دوهای نمایندگان زیبنده  مجلس نیست. این هیاهوها شبهه استادیومی زیبنده مجلس انقلابی نیست و ما نمی‌توانیم این‌ها را از صحنه سیاست حذف کنیم. 

روح‌الامینی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام بیان کرد: رهبر انقلاب در دیدار با نمایندگان بر افزایش مهربانی و تعامل تأکید کردند، این بحث جدی جامعه است، باید مهربانی‌ها را علی‌رغم اختلافات افزایش دهیم و این نگاه راهبردی رهبر انقلاب است.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: رهبر انقلاب درباره انتخابات به صراحت این مطالب را فرمودند که سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت. در رقابت و مشارکت به‌طور جدی مسئول هستیم و کادرها و احزاب سیاسی مسئول هستند و می‌توانند نقش‌آفرین باشند.

وی افزود: در رابطه با مجلس فعلی هم یک گروه ارزیابی تشکیل داده‌ایم، این جمع یک گروه 9 نفره هستند که خودشان هم در این موضوع ذی‌نفع نیستند و برای هر نماینده که با نشان شورای ائتلاف وارد مجلس شده، کارنامه نظارتی تشکیل داده و بالای 60، هفتاد درصد کارنامه‌ها کامل شده است و نمایندگان مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند که گزارش این موضوع را به مردم اعلام خواهیم کرد.

معاون احزاب و تشکل‌های سیاسی شورای ائتلاف افزود: برخی می‌خواهند ما را به انفعال بکشانند، اما اراده نظام این است که با مشارکت جدی به سمت و سویی برویم و گرفتار حواشی نشویم.

کد خبر 1122

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha