امیرآبادی فراهانی: تلاش ما تصویب قوانینی قابل اجرا برای ایثارگران است

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس از تلاش برای تصویب قوانینی قابل اجرا برای ایثارگران در برنامه هفتم توسعه خبر داد.

به گزارش شانا،‌ احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده مردم قم در مجلس و عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، با اعلام اشتغال فراکسیون ایثارگران مجلس به بررسی احکام مربوط به ایثارگران و جانبازان در لایحه برنامه پنجساله هفتم توسعه گفت: دولت اعلام کرده است، به دلیل اینکه در بحث ایثارگران و جانبازان قوانینی وجود دارد، دیگر در لایحه برنامه هفتم توسعه همانند برنامه ششم به حوزه ایثارگران ورود نمی‌کنیم، بنابراین احکامی را قرار نداده است.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس ادامه داد: فراکسیون ایثارگران مجلس پیش از این یک سری نواقص قانونی را در برنامه ششم توسعه شناسایی و مدنظر قرار داده بود تا بتواند در زمان بررسی لایحه برنامه توسعه هفتم، آنها را رفع کند. مانند قانون جامع ایثارگران که تنها مختص به جانبازان، آزادگان و خانواده شهداست و در آن موضوع رزمندگان دیده نشده است.

امیرآبادی‌فراهانی تاکید کرد: براین اساس در جلسه فراکسیون با حضور سردار شریفی، مسئول ایثارگران ستاد کل نیروهای مسلح، و مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران و سازمان برنامه و بودجه تصمیم گرفته شد، تلاش شود تا اکثریت احکام مربوط به حوزه ایثارگران در برنامه ششم توسعه، در برنامه هفتم تنفیذ شود، همچنین احکامی که کمبود آنها طی شش سال اجرای برنامه ششم کاملا حس شده نیز در برنامه آتی مدنظر قرار گرفته و اضافه شود.

وی بیان کرد: جلسات این فراکسیون برای بررسی احکام مربوط به ایثارگران در برنامه هفتم توسعه ادامه خواهد داشت و یکشنبه هفته آینده برای دستیابی به پیشنهادات نهایی نشست دیگری برگزار می‌شود تا بتوان از حقوق ایثارگران درزمان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه درصحن علنی مجلس دفاع کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس افزود: تلاش ما تصویب قوانینی قابل اجرا برای ایثارگران است، زیرا تصویب قوانینی غیرقابل اجرا تنها بار منفی نسبت به ایثارگران در افکار عمومی بوجود خواهد آورد و به غلط اینطور القا می‌کند که امتیازات بسیاری برای این قشر در نظر گرفته شده در صورتی که در واقع ایثارگران هیچ بهره‌ای از آن قانون نبرده‌اند.

وی اظهار کرد: همانگونه که بسیاری از احکام در برنامه ششم توسعه و قانون جامع ایثارگران تاکنون اجرایی نشده است، بنابراین هدف مجلس تصویب قوانینی است که دولت توان اجرای آنها را داشته باشد.

امیرآبادی‌فراهانی تاکید کرد: در تمامی کشورها برای سربازان خود که به جنگ رفته تا از آب و خاکشان دفاع کنند، امتیازاتی را قائل هستند و ما نیز باید قوانین برای برخورداری عزیزانی که هشت سال در دوران دفاع مقدس در جبهه ها بوده‌اند، تصویب کنیم.

کد خبر 1146

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha