الهیان: همکاری با کشورهای عضو شانگهای تحریم‌ها را بی‌اثر می‌کند

 عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: تعاملات کشور در عرصه بین‌المللی و همکاری با کشورهای عضو شانگهای می‌تواند به بی اثر شدن تحریم‌ها کمک کند.

به گزارش شانا به نقل از مهر، زهره الهیان عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگویی در واکنش به عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم از آغاز به کار تا امروز تقویت دیپلماسی اقتصادی بوده که این وعده به خوبی محقق شده است. عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای باعث می‌شود کشورمان در ادامه راه و در تعاملات تجاری و اقتصادی گام‌های مهم و محکم‌تری بردارد.

وی بیان کرد: انعقاد پیمان‌های بین‌المللی و عضویت کامل در سازمان‌های مهمی چون سازمان همکاری شانگهای یک راه اساسی برای خنثی‌سازی تحریم‌هاست، این در حالی است که طی سال‌های گذشته آمریکا و متحدانش از هیچ تلاشی برای منزوی کردن ایران در عرصه بین‌الملل فروگذار نکردند، اما موفقیت‌های ایران در عرصه‌های گوناگون از جمله سازمان همکاری شانگهای برنامه‌های آنان را خنثی و نقشه‌هایشان را نقش بر آب کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تعاملات اقتصادی ایران با کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای می‌تواند به رشد اقتصادی کشورمان و خنثی‌سازی تحریم‌ها کمک کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: یکی از اولویت‌های اصلی دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجی فعال کردن دیپلماسی اقتصادی بوده که این موضوع به خوبی تاکنون محقق شده است و عضویت کامل جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای گامی مهم برای تقویت دیپلماسی اقتصادی است.

الهیان با اشاره به اینکه همکاری اقتصادی میان اعضای شانگهای بر اقتصاد کشور و منطقه تأثیر مستقیم دارد، گفت: تعاملات کشور در عرصه بین‌المللی و همکاری با کشورهای عضو شانگهای به بی اثر شدن تحریم‌ها کمک می‌کند و اقدامات دولت در طول دو سال گذشته در حوزه دیپلماسی اقتصادی و سیاست خارجی مطلوب ارزیابی می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تمام تلاش دولت معطوف به بهبود روابط با کشورهای همسایه و دوست، کشورهای منطقه و حتی برخی از کشورهای آفریقایی و آمریکای لاتین است که این اقدامات می‌تواند به بی اثر کردن تحریم‌ها منجر شود و شرایط را برای رشد اقتصادی کشور در آینده نزدیک فراهم کند.

کد خبر 1206

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha