تاکید جامعه روحانیت مبارز بر لزوم تحقق دغدغه‌های رهبر انقلاب

جامعه روحانیت مبارز به دنبال دیدار رهبر انقلاب با جمعی از طلاب و مبلغین حوزه‌های علمیه، بیانیه‌ای صادر و بر لزوم گسترش کیفی و کمی تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌های رهبری تاکید کرد.

به گزارش شانا، به دنبال دیدار رهبر معظم انقلاب با جمعی از طلاب و مبلغین حوزه‌های علمیه که در آستانه ماه محرم انجام شد، جامعه روحانیت مبارز بیانیه‌ای صادر کرد و در آن بر لزوم گسترش کیفی و کمی تبلیغات دینی و تحقق دغدغه‌ها و رویکردهای رهبری معظم انقلاب در این خصوص تاکید کرد.

بر اساس این گزارش، متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الَّذِینَ یُبَلِّغُونَ رِسالاتِ اللَّهِ وَ یَخْشَوْنَهُ وَ لا یَخْشَوْنَ أَحَداً إِلَّا اللَّهَ وَ کَفی بِاللَّهِ حَسِیباً (سوره احزاب/۳۹)

تبلیغ دین و تبیین اهداف دینی، بدون شک مهمترین رسالت حوزه‌ها و روحانیت متعهد و وظیفه شناس اسلام در طول تاریخ پربار اسلام و تشیع بوده و در این راستا، اولویت راهبردی همانا حفظ پایه‌های ایمانی مردم و مؤمنین و جوانان بوده است. عنصر تبلیغ با ظرافت‌ها و دقایق خود همواره مورد عنایت بزرگان حوزه و علمای دینی بوده و بر اهمیت والای آن تاکید شده است...

حضور روحانیت در میدان تبلیغ دین و آموزه‌های قرآنی و دینی در دنیای امروز که در حقیقت عصر رقابت محتواهای رسانه‌ای و تبلیغاتی و حضور متکثر نحله ها و فرقه‌های انحرافی و التقاطی و فریبنده شیطانی و لیبرالی است بسیار مهم و تعیین کننده است.

در همین راستا دیروز مقام معظم رهبری، دغدغه‌ها و نکات مهمی را مطرح فرمودند که انتظاراتی اساسی و هوشمندانه از قشر حوزوی، روحانی و مبلغ است. انتظار از روحانیت، مبلغین، ائمه جمعه و جماعات و طلاب جوان و مستعد این است که همیشه پرتحرک و جهادی در میدان تبلیغ حضور داشته باشند و با هوشمندی، خلاقیت و به کارگیری ابزارهای نوین تبلیغی، جامعه و مخاطبین جوان و نسل‌های جدید را با شیوه‌های بدیع، صحیح و نوآورانه ی تبلیغ، روشنگری و راهنمایی کنند.

همچنان که شناخت مخاطب و نیازهای جوان امروز مهم است، به موازات آن شناخت روش‌ها و تکنیک‌های دشمن در فریب جوانان و اغفال نوجوانان از مسیر صحیح دین و اعتقادات نیز بسیار حیاتی و حساس است. روحانیت باید با رصد دقیق این عرصه‌ها و شناخت جامع از صحنه و آرایش تبلیغات حق ستیزان و منحرفین، برای دفع این دسایس اقدام نموده و از تقویت پایه‌های ایمانی و اعتقادی جامعه و جوانان لحظه‌ای غفلت نکنند.

از سوی دیگر روان شناسی و مخاطب یابی در لایه‌های مختلف جامعه، شناخت اقتضائات مخاطب امروز، ارتباط چهره به چهره با نسل جوان و مواجهه با شبهات و شنیدن دیدگاه‌های جوانان در دانشگاه و پادگان و … و تلاش برای گسترش کیفی و کمی تبلیغات دینی، راهبردهای بسیار مهم و کاربردی بودند که حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) به آنها اشاره داشتند.

جامعه روحانیت مبارز ضمن تاکید بر این دغدغه‌ها و انتظارات بحق رهبری، با تبعیت تام و تمام از این رهنمودها، و با بصیرت و پیگیری هوشمندانه آمادگی کامل خود را در جمع بزرگ روحانیت بزرگوار در سراسر کشور برای به کار گیری همه ظرفیت‌ها اعلام داشته و امیدواریم با توفیقات الهی و عنایات خاصه حضرت حجه ارواحنا فداه مسوولیت‌های الهی خود را به انجام برسانیم. بعونه و منه

جامعه روحانیت مبارز
۲۲ تیر ماه ۱۴۰۲

کد خبر 1254

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha