حضور بانوان فعال رسانه‌ای در نشست مشترک با دکتر حدادعادل

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در نشستی میزبان بانوان فعال رسانه‌ای جبهه انقلاب بود.

سرویس اخبار شانا - نشست ویژه خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای خانم شاغل در رسانه‌های جبهه انقلاب به همت معاونت بانوان شورای ائتلاف با حضور دکتر حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برگزار شد.

در ابتدای این نشست خانم دکتر قاسمپور معاون بانوان شورای ائتلاف نکاتی در خصوص فعالیت‌ها و برنامه‌های معاونت بانوان برای پررنگ شدن نقش و جایگاه زنان در اداره کشور ارائه و از اجرای دوره آموزشی حکمرانی حوزه زنان و خانواده با همکاری شورای ائتلاف و مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد.

در ادامه این نشست، حاضرین ضمن بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پیرامون فضای سیاسی کشور، انتقاداتی نسبت به عدم حضور و مشارکت جدی زنان در رده‌های مختلف تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی را مطرح نموده و در خصوص لزوم استفاده از پتانسیل‌های بانوان در تخصص‌های مختلف و همچنین فعالیت‌های خبرنگاران خانم در فضای رسانه‌ای کشور نظرات خود را بیان کردند.

دکتر حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب نیز در این نشست با اشاره به لزوم فعال‌سازی بانوان در بخش‌های مختلف، از اقدامات و برنامه‌های شورای ائتلاف طی سال‌های اخیر برای شناسایی، شبکه‌سازی و سازماندهی بانوان فعال و انقلابی در تهران و استان‌ها خبر داد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در این زمینه به بیان مصادیقی از حمایت تشکیلاتی شورای ائتلاف از حضور زنان در عرصه سیاسی کشور اشاره کرد و گفت:‌ اگرچه ما هنوز در زمینه استفاده از ظرفیت‌های فکری، تحلیلی و مدیریتی بانوان در کشور ضعف داریم اما به سرعت به دنبال حل این مشکل هستیم و طی چندسال اخیر نیز اتفاقات خوبی در این خصوص صورت گرفته است که به عنوان نمونه هم اکنون 6 نفر از اعضای شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب را زنان تشکیل می‌دهند و در معاونت‌ها و کمیته‌ها و کانون‌های شورا نیز نقش کلیدی و موثر دارند.

سلسله نشست‌های معاونت بانوان شورای ائتلاف با عنوان ایمان و امید تاکنون با حضور اقشار مختلف بانوان و پیرامون مسائل و موضوعات روز کشور برگزار شده است و به صورت منظم نیز تداوم دارد.

کد خبر 1742

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha