زاکانی: ما باید جهت گیری‌های مجلس فعلی را حفظ کنیم

شهردار تهران گفت: در این مقطع تاریخی که اوضاع و احوال جامعه جهانی در حال تغییر است، در داخل کشور ما امید جدی داریم که اهداف انقلاب اسلامی را بتوانیم با سرعت محقق کنیم.

به گزارش شانا به نقل از تسنیم- علیرضا زاکانی عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب و شهردار تهران در نشست دبیران استانی احزاب جبهه تحول خواهان انقلابی که عصر امروز (پنجشنبه) برگزار شد، طی سخنانی با اشاره به انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در اسفندماه برگزار می شود، اظهار داشت: امیدواریم مشارکت حداکثری و انتخاب شایسته نمایندگان، منجر به تشکیل مجلسی انقلابی‌تر از همه مجالس گذشته باشد و شاهد کار آمدی ارزش‌های انقلاب باشیم.

وی خاطرنشان کرد: امروز دولت و مجلس ما دارای روحیه انقلابی هستند. هرچند اختلاف سلایق وجود دارد اما بنیان ها و جهت گیری ها یکی است لذا حرکت باید در مسیر کمک به دولت باشد که بار سنگینی بر دوش دارد.

شهردار تهران با اشاره به اهمیت درک شرایط زمانی فعلی کشور، منطقه و جهان گفت: ما در یک زمان تاریخی قرار داریم و شرایط جهانی در حال تغییر است. در دوران قبل معدودی از افراد می‌نشستند برای کل افراد تصمیم می‌گرفتند و دیگران هم همراهی می‌کردند اما کم کم مسیر به سمتی رفت که لازم است ما وحدت پیشه کنیم اما وحدت باید بر اساس اصول و ارزش‌ها باشد نه افراد.

وی با تاکید بر اینکه وحدت باید بر مدار ولی فقیه شکل بگیرد، تصریح کرد: ایده این بود که وقتی ما بر اساس محور ولی فقیه دور هم جمع می‌شویم، ید واحد هستیم لذا مجموعه تحول‌ها اینگونه می‌طلبد که ما باید از خود می‌گذشتیم و این مشهور بود که ظرفیت تحول خواه‌ها سرنوشت ساز است، اما خود به دنبال سهم نیستند.

زاکانی خاطر نشان کرد: این جمع باید افتخار کند که پرچم تحول خواهی را در دست گرفته است و ما باید با همه وجود در صحنه حاضر باشیم وگرنه افراد دیگری جای شما را خواهند گرفت.

شهردار تهران ادامه داد:  ما باید از انفعال خارج شویم، ما فدایی ارزش‌ها و آرمان ها هستیم و در این راه معیار ما امام و رهبرمان است. بنابراین باید تشکیلات خود را توسعه دهیم و به عنوان یک جز فعال جریان سیاسی در تمام صحنه‌ها حاضر باشیم.

زاکانی افزود: ما باید به سراغ مردم برویم و امید را در جامعه زنده کنیم. اگرچه شرایط کشور در حال تغییر است و رو به پیشرفت هستیم اما این نباید ما را از مشکلات غافل کند.

وی گفت: ما باید جهت گیری های مجلس فعلی را حفظ کنیم و در کنار آن سعی کنیم مجلس بعدی، حتی قوی تر و بهتر از این باشد و باید انقلابی گری را سرعت ببخشیم.

شهردار تهران تاکید کرد:  مسیر آینده یک مسیر مشخص و معین است. این مسیر را باید حفظ کنیم و بدانیم که اگر خواهان تحول هستیم، شاخصه آن عقلانیت است.

زاکانی در ادامه با اشاره به برگزاری مجمع تحول خواهان خاطرنشان کرد:این جمع قطعاً باعث تأثیرگذاری در مسیر پیش رو و انتخابات اسفند ماه خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عملکرد دو سال اخیر شهرداری تهران، گفت: ما در گذشته با مجموعه ای مواجه بودیم که عملاً کارکرد خاصی نداشت و سعی و تلاش ما این بود که در مدیریت شهری هم بر مشکلات گذشته چیرگی پیدا کنیم و هم افق های جدیدی را برای شهر بیابیم.

شهردار تهران عنوان کرد: امروز که ما در خدمت شما هستیم، هم پیشینه متفاوتی از دوره های گذشته داریم و هم افق های جدیدی را دستور کار قرار دادیم. امروز شما می بینید که هفت خط مترو فعال و در مرحله توسعه و اقدام است.

وی گفت:مدیریت شهری و خدماتی که شهرداری ها انجام می دهند خدماتی است که مردم تاثیر آن را در زندگی خود درک و لمس می کنند.

زاکانی در بخش دیگری از این سخنان، با اشاره به تحولات اخیر در منطقه اظهار داشت: امروز منطقه ما حساس‌ترین روزهای خود در تاریخ معاصر را تجربه می‌کند. ملت فلسطین سخت‌ترین شرایط را دارند و  در حال پرداخت بهای آزادی و استقلال و بندگی خدا هستند.

وی‌افزود: ملت فلسطین در اوج اقتدار و عزت و در عین حال مظلومیت و محرومیت است و در مقابلآنف جنایتکاران رژیم صهیونیستی قرار دارند.

زاکانی تاکید کرد: به این ملت و محور مقاومت درود می‌فرستیم که شرایط ظهور منجی بشریت را فراهم می‌کنند.

کد خبر 1815

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 1
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • موسی ترکی زاده IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۲۸
    0 0
    کاری کنیم که دوباره همه انقلاب را دوست داشته باشند،