بیانیه جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بمناسبت هفته بسیج

جمعیت جانبازان بر این باور است که بسیج آینه تمام نمای انسان باورمند به مکتب و تراز استقامت وثبات قدم در سختی ها است.

سرویس احزاب شانا - جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی با صدور بیانیه‌ای هفته بسیج را گرامی داشت. متن بیانیه بدین شرح است:

 امام فرمود بسیج شجره‌ی طیّبه است؛ شجره‌ی طیّبه هم این است که «تُؤتیِّ اُکُلَها کُلَّ حینٍ بِاِذنِ رَبِّها» در همه‌ی دورانها میوه‌ی خودش را خواهد داد.

مقام معظم رهبری ۱۳۹۸/۰۹/۰۶

پدیده امت سازی از شگفتی های حرکت انبیاء در تاریخ بوده است. به صحنه آوردن ظرفیت های بی نهایت انسان، رویارویی این ظرفیت ها درصحنه های حساس مرگ و حیات، پیروز برآمدن در آزمون های سخت، چشم دوختن به هدف غایی، سرگرم نشدن در حوادث جزیی ، دل نبستن به جلوه گری های فریبنده مادی ، تبدیل کردن تهدیدها به فرصت های نو، باور عمیق به فضل و عنایت الهی و خود شیفته نبودن در پیروزی ها و گشایش ها، اندکی از آموزه های مکتب بسیجی در توصیف صفات و فضائل امت حقیقت جو است که بار امانت عهد با خداوند را بر دوش میکشد و زیباترین تابلو نمایش حقیقت انسان را به نمایش می گذارد .

امت پرورش یافته در مکتب انبیاء در هر دوره تاریخی به نام و نشان و ویژگی هایی شناخته شدند و امت بزرگ ایرانِ سربلند، با تراز انسان روزگار ما یعنی بسیج و بسیجی نماد و نمود زمانه ماست. با نگاهی فراخ منظر می توان فراتر از یک عنوان سازمانی دریافت که « از حسین فهمیده و بهنام محمّدی و محسن حججی و ابراهیم هادی بگیرید تا شهدای هسته‌ای؛ ببینید این چهره‌ها را! فاصله‌ی اینها از لحاظ جایگاه اجتماعی و موقعیّت اجتماعی چقدر است؟ امّا در بسیج اینها همه کنار هم هستند. »

جمعیت جانبازان بر این باور است که بسیج آینه تمام نمای انسان باورمند به مکتب و تراز استقامت وثبات قدم در سختی ها است. بسیج در رفتار خود با صبوری و خردورزی در گشایش گره ها و پیچیدگی ها، راهی نو را پیشروی همه مدافعان حقیقت و عدالت برای مقابله تمام عیار با فتنه های دشمن قرار داد.

ما عمیقا بر این باوریم که امامین انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری با پرورش جوانان بسیجی، بستر ایجاد جامعه ای با نشاط ، پرکار و چشم دوخته به افق های بلند را مهیا کردند که در فتح قله های بلند اخلاقی، عقیدتی ، علمی و تمدنی پیشتاز و پرچمدار روزگار خود باشد.

آنچه امروز خار چشم استکبار ، آمریکا و صهیونیزم و هم پیمانانشان در روزگار ما شده است، رنگ باختن سیاست ورزی و سبک زندگی و تمدن غربی در مقابل موج فرهنگ ناب و انقلابی بسیجی است. افول هژمونی غرب و عمق و گستره زیست خداباورانه بسیجی اکنون خود را در منطقه و فراتر از آن حتی در کنار امن ترین فضاهای سیاسی و امنیتی در تیررس اقتدار اندیشه دین باوری می بیبند.

آنچه در لبنان ، فلسطین، یمن ، سوریه ، عراق ، افغانستان و حتی انگلیس ، فرانسه و آلمان رخ داد ، نشان می دهد جهان در آستانه تجربه نظم تمدنی دیگری با محوریت اسلام و خداباوری است. اجماع جبهه عبری، غربی عربی در تخیلش هم نمی گنجید که با هزینه های هفت هزار میلیارد دلاری، گروهی محدود از مبارزین فلسطین با طوفان الاقصی طومار حاکمیت آنان را در هم بپیچند .

نگاه تحولی به نظم جهانی، ثمرات بی بدیل شجره طیبه اسلام ناب محمدی و اعتماد به فرهنگ بسیجی است که خداوند به پاداش استقامت ورزیدن امام و امت اسلام به ما هدیه کرد و انقلاب اسلامی و اکنون جبهه مقاومت منطقه با تکیه بر فرهنگ پویا و بالنده بسیجی شرایط آفندی را در آرایش میدان رزم با استکبار دنبال می کند .

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی بهره گیری از دستاوردهای بزرگ این ایام را برای برگزاری رویداد مهم انتخابات11 اسفند ماه و مشارکت چشمگیر مردم در ادامه راه روشن انقلاب و هشیاری نسبت به فتنه انگیزی های غرب پرستان داخلی تاکید می نماید و همگان خواهند دید که «پیروزی بسیج و جریان عظیم انقلابی در ایران، تضمین‌شده است‌» .‌۱۳۹۸/۰۹/۰۶ مقام معظم رهبری

کد خبر 1864

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • محمود خلیلی نوش آبادی US ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۹
    0 0
    سلام هر کس این بیانیه را تامین و تنظیم کرده است پی انصافی کرده است