مردم به این باور رسیدند که نمی‌توان با خوش‌بینی به غرب مشکلات را حل کرد/ در برنامه هفتم توسعه هماهنگی خوبی میان دولت و مجلس شکل گرفت/ ضوابط مشخصی برای حمایت از کاندیداهای مجلس دوازدهم داریم

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: در طول بیش از ۴۰ سال بعد از انقلاب، هماهنگی امروز میان قوای سه گانه و پیروی که میان آنها از رهبری وجود دارد، بی سابقه است که باید آن را مغتنم بشمریم.

سرویس اخبار شانا - دکتر غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در نشست تبیین عملکرد مجلس انقلابی و آشنایی با اقدامات مجلس یازدهم که صبح امروز چهارشنبه، ۸ آذر ماه توسط شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با شرکت ۴۰۰ نفر از نیروهای جوان و متعهد و متخصص از سراسر کشور و با حضور دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه توفیق این را داشته ام که از سال ۱۳۳۷ در خدمت شهید آیت الله بهشتی(ره) باشم و در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی نیز عضویت داشتم، گفت: راه ما، ادامه راه شهید بهشتی(ره)، شهید مطهری(ره) بوده و ما مقام معظم رهبری را پرچمدار این راه دانسته و بر مسیر ولایت فقیه تکیه و تأکید داریم و شعار ما عقلانیت، عدالت و معنویت بوده و بینش ما بر اساس بینش شهیدان بهشتی(ره) و مطهری(ره) است.

دنیای بعد از عملیات طوفان الاقصی با دنیای پیش از آن متفاوت است

حداد عادل در ادامه مسأله فلسطین را مهم ترین موضوع جهان اسلام و سراسر دنیا دانست و افزود: نتیجه جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطین هرچه باشد قطعا دنیای بعد از عملیات طوفان الاقصی با پیش از آن تغییر خواهد کرد و رژیم منحوس اسرائیل تا کنون سیلی این چنینی طی ۷۵ سال از مقاومت امروز فلسطینیان نخورده است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به تأثیراتی که این جنگ در سطح جهانی و داخلی دارد، عنوان کرد: دولت‌های غربی در جریان این جنگ حیثیت و وجاهت خود را از دست دادند چرا که آمریکا از رژیمی حمایت می کند که بیمارستان ها و مدارس را بمباران کرده، چندهزار نفر را می کشد و در ادامه آب و غذا و دارو را بر آنها حرام می کند که این آگاهی یک دستاورد است.

جنگ رژیم صهیونیستی علیه فلسطین باعث تعطیلی سفارتخانه‌های این رژیم در بسیاری کشورها شد

وی در ادامه تصریح کرد: امروز مردم در کشورهای مختلف اروپایی در جمعیت های میلیونی از ملت فلسطین حمایت می کنند که پدیده ای نو بوده و نشانه یک تحول بنیادین است. از سوی دیگر این جنگ در جهان اسلام نیز آثاری دارد که مهم ترین آن تأثیر بر عادی سازی روابط است چنانچه نقشه آمریکا این بود که کشورهای عربی و مسلمان با رژیم صهیونیستی روابط خود را عادی کنند تا اسرائیل از این طریق وجاهت بین المللی پیدا کند.

حداد عادل ادامه داد: در جریان این جنگ دیدیم که به دلیل اقدامات رژیم صهیونیستی، بسیاری از دولت های مسلمان و غیرمسلمان سفیران خود را از رژیم صهیونیستی فراخواندند و آن را تعطیل کردند و از طرف دیگر اثر آن بر ملت ها این بود که اتحاد میان آنها را افزایش داد.

جبهه مقاومت با الهام از انقلاب اسلامی و تفکر بسیجی توانست فراتر از دولت‌ها بر حق پافشاری کند

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ادامه با بیان اینکه امام خمینی(ره) اسرائیل را جرثومه فساد می دانست، گفت: ایشان روزی به عنوان قدس نامگذاری کردند و امروز می بینیم که مسیر ایشان، به درستی انتخاب شده بود. امروز این جنگ در منطقه نشان داد که جبهه مقاومت در برابر همه توطئه های غرب با الهام از انقلاب اسلامی و تفکر بسیجی می تواند فراتر از همه دولت ها بر احقاق حق پافشاری کند.

وی با اشاره به جنگ سال ۱۹۶۷ که با اسرائیل صورت گرفت، گفت: در آن جنگ دولت ها حضور داشتند که دولت های خاص بی ریشه بودند و در واقع مربوط به اعراب بود و نتیجه این جنگ ۶ روزه، تنها از دست رفتن قدس بود. بعد از آن دیدیم که مصر به مسیری رفت که امروز اجازه ارسال آب آشامیدنی از مرز رفح به غزه را ندارد و این از ضعف های  دولت ها است در حالی که جبهه مقاومت این ترس را ندارد و نشانه آن اقدامات حزب الله لبنان، یمنی ها و عراقی ها است.

بار دیگر اثبات شد که نمی‌توان با خوشبینی به غرب، مشکلات را حل کرد

حداد عادل با اشاره به آثار جنگ اسرائیل علیه فلسطین در داخل کشور، بیان داشت: بار دیگر سیاست صحیح جمهوری اسلامی درباره فلسطین به عامه مردم اثبات شد به این معنا که آنهایی که دائم ما را به سازش و لبخند با استکبار غربی توصیه کرده و تصور داشتند با مذاکره و امضا می توان مشکلات کشور را حل کرد متوجه شدند نمی توان با خوشبینی به غرب مشکلات کشور را حل کرد و در کنار آن مردم نیز به این باور رسیدند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: این اتفاق(جنگ اسرائیل علیه فلسطین) شبیه اتفاقی است که در دی ماه ۹۸ با ترور شهید سلیمانی رخ داد و زمانی که ترامپ صراحتا به این ترور اعتراف کرد، مردم از غرب گرایان فاصله گرفتند لذا این اتفاق ها باعث دور شدن افکار عمومی از آمریکا و استکبار می شود.

نباید انتظار بازدهی سریع از مصوبات مجلس داشت/ سران فعلی قوا بیشترین هماهنگی را در سال‌های پس از انقلاب دارند

وی در ادامه به دستاوردهای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: در طول بیش از ۴۰ سال بعد از انقلاب، هماهنگی امروز میان قوای سه گانه و پیروی که میان آنها از رهبری وجود دارد، بی سابقه است که باید آن را مغتنم بشمریم. منظور از هماهنگی این نیست که در مسائل کشور حتما سران قوا یک تفکر داشته باشند بلکه ممکن است اختلاف نظر و سلیقه وجود داشته باشد که امری طبیعی است اما بنای قطعی آنها بر این است که امور را همدلی، همفکری و مشورت پیش برده و به نتیجه برسند.

حداد عادل با بیان اینکه از تفاوت تفکر رؤسای قوا نباید هراس داشت بلکه یک فرصت برای حل بهتر مشکلات کشور است، عنوان کرد: بنده با سابقه حضور ۱۶ ساله در مجلس، با ماهیت آن آشنایی دارم و به مشکلات آن واقف هستم. مصوبات مجلس زودبازده نیست که باید به آن توجه داشت. سرعت اجرا و بازدهی مصوبات مجلس با مصوبات دولت متفاوت است. زمان اثرگذاری تصمیم رئیس جمهور، استاندار، فرماندار و نمایندگان مجلس با یکدیگر متفاوت است.

توزیع کالابرگ الکترونیکی نمونه هماهنگی میان دولت و مجلس است

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی سرعت کار مجلس را تصویب حداکثر ۴۰ قانون دانست وافزود: هر قانون نیز ممکن است برای چند ماه یا در مواردی چند سال میان کمیسیون های تخصصی، صحن، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت در رفت و آمد باشد و در نهایت تدوین و ابلاغ آیین نامه اجرایی آن در دولت نیز زمان بر است، لذا اجرای یک قانون نیازمند صبر و گذر زمان است.

وی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم کارهای بزرگی در طول دوره فعالیت خود داشته و بسیار با دولت هماهنگ بوده است، گفت: نخستین هماهنگی در جریان بررسی قانون برنامه هفتم توسعه با مدیریت دکتر قالیباف و همت نمایندگان، هماهنگی خوبی میان مجلس و دولت شکل گرفت. نمونه دیگر هماهنگی میان دو قوه، توزیع کالابرگ الکترونیکی است که در حال حاضر ۷ دهک جامعه می توانند ۱۱ قلم کالای اساسی که اخیرا میوه و سبزی نیز به آن اضافه شده است را با قیمت ثابت خریداری کنند که اقدامی مثبت بوده و فشار تورم و گرانی را از سبد کالای مصرفی خانواده های مستضعف تا ۷ دهک کاهش داده است.

مجلس یازدهم آماج حملات برخی جریانات سیاسی است

حداد عادل با بیان اینکه مجلس آماج حمله است، گفت: هنوز لایحه بودجه به مجلس تقدیم نشده اما رقبای سیاسی سیاه‌ نمایی را درباره مجلس یازدهم انجام می دهند که به آن واقف هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما در انتخاب نمایندگان تمام تلاش خود را کردیم تا مجلسی انقلابی تشکیل شود، عنوان کرد: خرسندیم که توانستیم از این مجلس، لبخندی بر لب مقام معظم رهبری بنشانیم لذا کلیت مجلس را انقلابی می دانیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به معیارهای مجلس انقلابی در دوره آینده، گفت: ما تفکر و ضوابطی درباره نمایندگانی که باید در مجلس آینده حاضر شوند تا یک مجلس انقلابی داشته باشیم، داریم که در وقت مناسب درباره آن توضیح خواهیم داد. از همه شما درخواست دارم که جدی، با تلاش و جهادگونه پای کار انقلاب بایستیم و برای آن کار کنیم.

کد خبر 1872

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۱
    0 0
    خیر بوربور عزیز امسال مهمترین چیز تبلور رای سفید است در مقابل انتخاب اصلح این پیش بینی وجود دارد که مردم نتوانند انتخاب اصلح را نهائی کنند و درست ترین کار این است که با دادن رای سفید هم در انتخابات حضور یابند و هم تکلیف شان را با خرده فرمایشات مدعیان قیومیت مردم در ائتلاف هایی مثل شما مشخص کنند. و دیگر اینکه اگر شما و هسته هایی که تشکیل داده اید با این انسجام و قدرت و نیز اشراف می توانید بجای مردم ، نماینده اصلح را انتخاب کنید و به ظاهر در همه ارکان هم دستی دارید ، پس برگزاری انتخابات مردمی را متوقف کنیم و بنشینیم شما از بین کاندیداهای محترم گلچین بنمائید و هر که اصلح و مطلوب به حال ملت دانستید انتخاب کنید. این همه هزینه برگزاری انتخابات در اقصی نقاط کشور نیز صرفه جوئی می شود و پول آن به جیبب عزیزان البته منظورم مردم مستضعف ریخته می شود. پیش بینی این دوره این است که آن دوره تبلور قدرت انتخاب مردم با ابزاری بنام رای سفید خواهد بود.