برنامه‌ریزی شورای ائتلاف قزوین برای افزایش شور انتخاباتی

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین از برگزاری جلسات هم اندیشی بزرگ احزابی که در جریان انقلاب تعریف و در گفتمان نیروهای انقلاب هستند با سلایق مختلف در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش شانا - رضا سبحانی فر دبیر شورای ائتلاف قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین با بیان اینکه عمده فعالیت احزاب استان قزوین محدود به ایام انتخابات است، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت احزاب، ضرورت دارد این مجموعه ها در طول سال فعال باشند و به صورت هدفمند در مسیر برگزاری همایش‌ها، کادرپروری، جذب نیرو، آموزش و توجیه سیاسی گام بردارند که متاسفانه این مسائل کمتر مشاهده می شود.

وی افزود: احزاب در آستانه انتخابات باید جلسات حزبی خود را بیشتر و برای افزایش مشارکت سیاسی تلاش کنند. همچنین لازم است فعالان سیاسی به صورت مستمر و با دقت به رصد، تحلیل و صدور بیانیه و مصاحبه در خصوص مسائل مرتبط با انتخابات بپردازند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین از برگزاری جلسات هم اندیشی بزرگ احزابی که در جریان انقلاب تعریف و در گفتمان نیروهای انقلاب هستند با سلایق مختلف در آینده نزدیک خبر داد و گفت: در راستای افزایش شور انتخاباتی، چندین گردهمایی تا زمان انتخابات با احزاب استانی و نمایندگی های تشکل‌های سیاسی در داخل استان برگزار خواهیم کرد.

این فعال سیاسی با اشاره به برخی بداخلاقی‌های صورت گرفته در فضای مجازی و تأثیر آن در کاهش مشارکت مردم ادامه داد: موضوع محوری و اصولی که باید مدنظر قرار گیرد انسجام، وحدت، یکدلی و برادری است و اگر این مولفه ها شکل نگیرند باقی فعالیت‌ها ظهور و بروز پیدا نمی‌کنند و دیده نمی‌شوند.

سبحانی فر با بیان اینکه در سطح کلان و راهبردی به انسجام ملی و اجتماعی و از نظر گفتمانی، به گفتمان وحدت نیاز داریم، تصریح کرد: جریانی که گفتمان دارد باید تحمل پذیری و سعه صدر بیشتری در بین سلایق آن وجود داشته باشد.

وی اذعان کرد: نمی‌توانیم بگوییم یک جریان انقلابی فراگیر هستیم اما اصول اخلاقی را مراعات نکنیم. بخشی از لازمه وحدت، احترام و رعایت اخلاق سیاسی است که نیروهای انقلاب باید افزون بر آن، اخلاق اسلامی را هم رعایت کنند و مصالح حزبی، قومی و شخصی را بر مصالح بالاتر ترجیح دهند.

این تحلیلگر سیاسی از تضعیف شدن اصل وحدت در فضای عمومی استان قزوین ابراز تأسف کرد و گفت: شاید این مهم عوامل مختلفی داشته باشد که باید مورد کنکاش قرار گرفته و رفع شود. متاسفانه عواملی هوشمندانه و تعمدانه وحدت را مورد خدشه و حمله قرار می‌دهند که منشأ اثر و دارای مسوولیت هستند.

مصالح نظام و مردم نباید فدای اهداف شخصی و حزبی شود

سبحانی فر اضافه کرد: این افراد گمان می‌کنند اگر بین نیروهای انقلابی وحدت نباشد بهتر می‌توانند به اهدافشان دست یابند در حالی که مصالح شخصی را نباید فدای مصالح عالیه نظام و مردم کرد.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین ادامه داد: یکی از پایه‌های اصلی مشارکت مردم در انتخابات «امید» است که اگر وحدت نداشته باشیم اقدامات مثبت صورت گرفته در دولت سیزدهم هم نمی‌تواند بروز و ظهور یابد. اگر اختلاف و تفرقه به ویژه در بین مسوولین حاکم شود، آسیب های زیادی را به دنبال خواهد داشت و برهمین اساس باید برای رفع این مساله تلاش بیشتری کرد.

وی افزود: اگر مردم ببینند مسوولان و نمایندگان مجلس و عوامل موثر در مدیریت استان با هم متحد و منسجم بوده و در کنار هم هستند امیدشان بالاتر می‌رود و به رفع مشکلات شان امیدوار می‌شوند چرا که با وحدت می‌توان کارهای بزرگتر انجام داد، اما اگر مقابل هم باشند اقدامات خوب انجام شده هم تحت شعاع قرار می‌گیرد. بنابراین حق نداریم پیگیر امیال و اهداف شخصی و گروهی و حزبی باشیم.

این فعال سیاسی عنوان کرد: در این شرایط خاص، مسوولان نباید به گونه‌ای رفتار کنند که هرکس حرف خود را بزند و کار خود را دنبال کند بدون اینکه به مصالح اجتماعی و نظام و انقلاب توجه داشته باشد.

سبحانی فر بیان کرد: در این برهه از زمان، فضای سیاسی استان به ویژه فضای انتخاباتی باید پرشورتر باشد اما به نظر می‌رسد هنوز به حد مطلوب در این زمینه نرسیده‌ایم و لازم است در جریان حاکم شدن فضای انتخاباتی در استان هر فردی به خصوص احزاب تحرک خاص و موثری داشته باشند.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان قزوین در پایان تاکید کرد: گروه‌ها، احزاب و تشکل‌های سیاسی استان قزوین باید در راستای داغ کردن تنور انتخابات و دعوت مردم به مشارکت گام برداشته و دستگاه‌های فرهنگی و حاکمیتی هم باید تمهیدات و تدابیر لازم را برای گرم کردن فضای انتخابات بیندیشند.

کد خبر 1901

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha