دکتر حداد عادل با تعطیلی ادارات چه کتابی خواند؟

دکتر حداد عادل عصر امروز شنبه ۲۴ دیماه در اختتامیه مراسم جایزه ادبی جلال آل احمد سخنرانی کرد.

سرویس اخبار شانا - دکتر غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در مراسم پایانی پانزدهمین دوره جایزه ادبی جلال آل احمد که با حضور جمعی از نویسندگان و شاعران کشورمان شامگاه شنبه ۲۴ دی‌ماه ۱۴۰۱ در تالار وحدت برگزار شد، طی سخنانی در خصوص جایگاه جلال گفت: من سعی‌ام در ایجاز است. اول یاد جلال را گرامی می‌دارم و هرچه در معرفی و بزرگداشت او بکوشیم، جا دارد.

حدادعادل گفت: اهمیت جلال را از نسل ما باید پرسید، وقتی غربزدگی در سال ۴۱ منتشر شد، من در آستانه ورود به دانشگاه بودم و این کتاب به ما مصونیت بخشید و به من جهت داد. من اعتراف می‌کنم که یکی از افرادی که در زندگی من جهت‌ده بوده، جلال بوده است.

وی اضافه کرد: خوشحالم که او به نماد نویسندگی در دوران پس از انقلاب تبدیل شده است، اما خوشحالی خودم را از پدید آمدن این همه کتاب خواندنی ادبی نمی‌توانم پنهان کنم؛ چرا که باز می‌گردم به ۵۰ سال پیش؛ چرا که در به در به دنبال کتاب داستانی می‌گشتیم و پیدا نمی‌کردیم. در عالم دینی، ادبیات به سبک امروز بدیع است، که این هم به برکت انقلاب است تا نویسندگان با قلمی فکر خود را منتقل می‌کنند. باید قدر این نهال برومند را دانست و آن‌ را تقویت کرد تا به یک درخت تنومند و سایه افکن تبدیل شود و امروز با توجه به تعطیلی ادارات در خانه ماندم و کتاب «پائیز آمد» را خواندم.

کد خبر 218

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha