کد خبر 2584
۱۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۵
تأیید بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر انتخابات مجلس

سخنگوی شورای نگهبان از تأیید صلاحیت بیش از ۵۵۰ داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.

سرویس انتخابات شانا- هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با بخش خبری 21 سیما از تأیید صلاحیت بیش از 550 داوطلب دیگر انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط شورای نگهبان خبر داد.

وی افزود: این 550 نفر در مراحل قبل از سوی هیئت‌های نظارت صلاحیت‌شان تأیید یا احراز نشده بود که اعتراض خود را به شورای نگهبان اعلام کردند. شورای نگهبان پس از انجام بررسی‌های دقیق صلاحیت‌های آن‌ها را تأیید کرد.

طحان‌نظیف خاطرنشان کرد: با احتساب این تعداد، نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که این انتخابات روز جمعه 11 اسفند 1402 همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد، از 13 هزار و 200 نفر فراتر رفت.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: بررسی صلاحیت‌ها و اعتراضات در مرحله شورای نگهبان به پایان نرسیده است و تا روز 19 بهمن ادامه دارد. چنانچه داوطلبان دیگری تأییدصلاحیت شوند، به اطلاع مردم و داوطلبان رسانده خواهد شد.

وی در همین راستا اعلام کرد: اسامی تأییدصلاحیت‌شده‌های جدید امشب به وزارت کشور ارسال می‌شود و به اطلاع داوطلبان تأییدشده نیز رسانده خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان در خصوص انتخابات مجلس خبرگان رهبری هم گفت: زمان اعتراض به نتایج بررسی صلاحیت‌های داوطلبان این انتخابات ساعاتی پیش به پایان رسید. بررسی به اعتراضات به‌مدت 10 روز توسط فقهای شورای نگهبان انجام خواهد شد.

 پیش از این نیز یک‌هزار و 692 داوطلب که در هیئت‌های نظارت صلاحیت‌شان تأیید یا احراز نشده بود، توسط شورای نگهبان تأییدصلاحیت شدند که اخبار آن طی دو مرحله اعلام و در دو لیست 1014نفری و 678نفری به وزارت کشور ارسال شد.

کد خبر 2584

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha