آیات محمدی‌عراقی و صفائی‌بوشهری در لیست خبرگان شورای ائتلاف

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: آیت‌الله محمدی عراقی و آیت‌الله صفائی بوشهری در فهرست داوطلبان شورای ائتلاف تهران مجلس خبرگان رهبری حضور دارند.

سرویس اخبار شانا - به گزارش ایسنا، غلامعلی حدادعادل در اولین گردهمایی طلاب و روحانیت جنوب تهران که با موضوع نقش ائمه جماعت در افزایش مشارکت مردمی برگزار شد، گفت: حفظ، دفاع و ادامه انقلاب وظیفه همه نیروهای انقلاب است.

وی ادامه داد: همه کمک کنید تا انتخابات خبرگان هم باشکوه بر گزار شود.

حدادعادل با طرح این پرسش که چرا حضرت موسی بن جعفر(ع) به شهادت رسید؟ گفت: هارون الرشید حتی زنده بودن ایشان در زندان را هم تحمل نکرد؟ قدم گذاشتن حضرت به عرصه حکومت موجب شهادت ایشان شد. در دوره ما امام راحل آن مرد بزرگ آمد و در ایران حکومت دینی بزرگی تشکیل داد، در حالی که از دوره رنسانس به این سو پرونده حکومت دینی در غرب بسته شده بود.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب افزود: امام خمینی انقلابی را در ایران بنا نهادند و دشمنان از روز اول شروع به مخالفت با جمهوری اسلامی و درگیر کردن انقلاب اسلامی با انواع کودتاها، تنشهای سیاسی و جنگ، انواع تحریمها م تحریف‌ها کردند.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهید بدانید که نتیجه جدایی دین از سیاست چه می‌شود به آن ۴۰ روزی که در فلسطین اتفاق افتاد رجوع کنید. آمریکا هر جای دنیا که زورش برسد همان کاری را با مردم می‌کند که امروز در غزه می‌کند.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به انتخابات اسفند ۱۴۰۲ گفت: همه ما می‌دانیم که انقلاب اسلامی، مردمی بود. انقلاب از قم مرکز روحانیت آغاز شد و به دست مردم به ثمر رسید و به دست آنان حفظ شد. هدف دشمن هم جدا کردن مردم از انقلاب است.

وی ادامه داد: دشمن ایران به این نتیجه رسیده که گلوی مردم را با تحریم فشار دهد تا مردم رودرروی انقلاب قرار گیرند. از سال ۸۸ موج تحریم‌ها شدت گرفت و چند بار اغتشاشات خیابانی را به راه انداختند. یعنی هزینه را دشمن به بار آورده است اما صورتحساب را مردم باید بپردازند.

رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ادامه داد: علت اصرار رهبری بر مشارکت مردم در انتخابات برای این است که ایشان می‌داند انتخابات چه تاثیری بر امنیت ملی دارد. رکن اصلی از نظر اجتماعی در پیروزی و حفظ انقلاب، مردم هستند و روحانیت باید با مردم ارتباطش را حفظ کند. حفظ ارتباط مردم با نظام از مسیر ائمه جماعت و روحانیون امکان‌پذیرتر از ارتباط مردم با ما سیاستمداران است.

حداد عادل گفت: روحانیون درگیر جلسه و سیاست نیستند در تماس بی‌واسط با مردم قرار دارند. برای روشن نگهداشتن انقلاب اسلامی وارد کارزار شوید. ممکن است مردم از رفتار امثال ما ناراحت باشند به خصوص در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی. چه کار کنیم؟ نمی‌شود با آمریکا مذاکره کنیم تا او هم جلوی‌مان تکه نانی بیندازد.

وی اظهار کرد: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید کردند تمام کسانی که مخاطب دارند باید مردم را به مشارکت در انتخابات دعوت کنند.  سعی‌مان در شورای ائتلاف نیز این است که افراد صالح و سالم را شناسایی و برای انتخابات معرفی کنیم همانطور که حجت الاسلام آقامیری را شناختیم و به عنوان داوطلب نمایندگی شورای ششم شهر تهران مورد حمایت قرار دادیم.
 

کد خبر 2712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha