ثبت نام ۱۷۷ کاندیدا از همدان در سامانه شورای ائتلاف

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان از ثبت نام ۱۷۷ نفر از نامزدهای مجلس شورای اسلامی استان همدان در سامانه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خبر داد.

سرویس استان‌های شانا - به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، محمد نباتی صبح امروز در جمع خبرنگاران در سالن جلسات شورای ائتلاف با اشاره به نقش اساسی این شورا در تصمیم‌گیری‌های مهم برای معرفی کاندیداهای مجلس که واجد شرایط لازم هستند، عنوان کرد: بعد از جریان فتنه که در سال ۷۸ شکل گرفت، یاران انقلاب وارد عرصه شده و نگذاشتند آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب و همدستانشان به اهداف خود برسند.

وی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی را یکی از ارکان‌ مهم انتخابات دانست و گفت: ما باید به دنبال راهکارهای کم‌هزینه و قابل اجرا برای افزایش مشارکت عمومی مردم باشیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در استان همدان عنوان کرد: این مجموعه در انتخابات سال‌های اخیر نقش قابل اهمیت و بسزایی داشته که هیچگاه این موضوع فراموش نخواهد شد.

وی شهدا را مایه خیر و برکت برای این مرز و بوم دانست و افزود: در استان همدان نیز اولین کسی که پرچم این شورا را به اهتزاز درآورد، سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی بود و قبل از ایشان در قالب حزب و جریان خاصی مانند جمنا فعالیت داشتند.

نباتی با بیان اینکه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در تمام شهرستان‌های استان مشغول فعالیت است بیان کرد: بعد از برگزاری مجمع شهرستانی و انتخابات هیئت رئیسه شهرستان، افراد منتخب به دبیرخانه شورای ائتلاف استان معرفی می‌شوند تا در مجمع استانی بعد از برگزاری انتخابات استانی مشغول فعالیت شوند.

وی از فعالیت سه گروه در شورای ائتلاف استان در قالب جوانان، بانوان و پیشکسوتان خبر داده و گفتند: تمام افراد در این شورا با انتخابات به مسئولیت رسیده‌اند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه تمام معاونت‌ها، مسئولین کمیته و دفاتر نیز از طریق برگزاری انتخابات در حال فعالیت هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس دستورالعمل اجرایی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، اعضای حقیقی و حقوقی برای کارگروه انتخابات مشخص می‌شود.

وی گفت: اعضای حقوقی شامل هشت نفر و اعضای حقیقی شامل چهار نفر است که این چهار نفر را دو نفر از داخل شورا و دو نفر از بیرون شورا تشکیل می‌دهد.

نباتی با اشاره به فعالیت کارگروه انتخابات در تمام شهرستان‌های استان، عنوان کرد: در این کارگروه‌ها بعد از طی فرایندی، نامزدهای نهایی مشخص می‌شوند و اسامی افراد منتخب به کارگروه انتخابات استان ارسال می‌شود.

وی از ثبت نام ۱۷۷ نفر از نامزدهای مجلس در سامانه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خبر داد و افزود: این افراد کسانی هستند که مدارک خود را در سامانه بارگذاری کرده‌اند و اسامی نیز از کارگروه انتخابات کشوری برای بررسی و مصاحبه تحویل کارگروه انتخابات استان شده است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همدان با بیان اینکه برخی از نامزدهای مجلس در زمان مقرر اعلام آمادگی خود را در سامانه مربوطه انجام نداده‌اند، بیان کرد: افراد جامانده با مراجعه به کارگروه انتخابات شهرستان‌ها و با ارائه درخواست کتبی به این فرایند وارد می‌شوند که تاکنون ۲۵ نفر نیز از طریق تقاضای کتبی، درخواست خود را ارائه کرده‌اند.

وی با اشاره به ثبت نام و درخواست ۲۰۲ نفر از نامزدهای مجلس در حوزه‌های انتخابیه استان برای مصاحبه شورای ائتلاف، خاطرنشان کرد: در سطح استان ۳۳۴ نفر از نامزدها تاکنون از طریق مراجع مربوطه تایید صلاحیت خود را دریافت کرده‌اند.

نباتی فراخوان از نامزدهای مجلس را بر اساس اولویت ثبت نام در سامانه مربوط به شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی اعلام کرد و افزود: برای هر کدام از نامزدها حداقل ۳۰ دقیقه زمان در نظر گرفته شده تا رزومه کاری، سوابق، برنامه‌ها و اهداف خود برای شرکت در انتخابات مجلس را شرح دهد.

وی با بیان اینکه بعد از برگزاری جلسه اولیه، اسامی پنج نفر از افراد که بیشترین امتیاز را کسب کرده‌اند در مجمع شهرستانی عنوان می‌شود، بیان کرد: در مجمع شهرستانی نیز از نامزدهای مجلس دعوت می‌شود و مجمع نیز بعد از شنیدن برنامه‌ها و اهداف و رزومه کاری هر فرد، سه نفر را به مجمع استانی معرفی می‌کند که در حوزه‌های انتخابی دارای دو نماینده این عدد به ۶ نفر افزایش می‌یابد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همدان حداقل حضور اعضای عمومی مجمع شهرستانی را در شهرهای کمتر از ۱۰۰ هزار نفر را ۱۲۰ نفر بیان کرد و افزود: در شهرستان‌های بالای یکصد هزار نفر نیز حداقل ۱۵۰ نفر از اعضای مجمع باید در انتخابات مجمع شرکت کنند که جلسه به رسمیت شناخته شود.

وی از برگزاری مجمع استانی بعد از مجمع شهرستانی خبر داد و ادامه داد: در مجمع استانی نیز با بررسی رزومه، برنامه و اهداف افراد، نسبت به انتخاب فرد واجد شرایط اقدام شده و در نهایت از استان همدان ۹ نفر به شورای ائتلاف مرکزی معرفی می‌شود.

نباتی با اشاره به اینکه در شورای ائتلاف مرکزی از رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی هر استان نیز برای بررسی پرونده نامزدها دعوت می‌شود، خاطرنشان کرد: بعد از تایید اسامی افراد منتخب در شورای مرکزی، لیست منتخبین به وزارت کشور ارسال می‌شود.

وی انتخاب نامزدهای مجلس خبرگان رهبری برای لیست شورای ائتلاف اسلامی را از اختیارات جامعه مدرسین حوزه علمیه دانست و گفت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان هیچ نقشی در انتخاب نامزدهای مجلس خبرگان رهبری نداشته و این مسئولیت بر عهده جامعه مدرسین حوزه علمیه است.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی همدان با اشاره به وجود هفت حوزه انتخابی در ۱۰ شهرستان استان، بیان کرد: تاکنون از حوزه انتخابیه همدان و فامنین ۵۷ نفر، ملایر ۳۷ نفر، بهار و کبودراهنگ ۲۷ نفر، نهاوند ۱۶ نفر، تویسرکان ۱۶ نفر، رزن و درگزین ۱۳ نفر و اسدآباد ۱۱ نفر در سامانه ثبت نام شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای قرار گرفتن در لیست این شورا درخواست خود را ارائه کرده و مدارک مربوطه را بارگذاری کرده‌اند.

کد خبر 2748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha