نشست خبری رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان‌جنوبی

نشست خبری حسن خسروی رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب خراسان‌جنوبی با خبرنگاران برگزار شد.

سرویس استان‌های شانا - حسن خسروی، رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر حضور حداکثری مردم در انتخابات اظهارداشت: باید کار کنیم که شور انتخابات به حدی باشد که دشمن نتواند این حضور و مشارکت را انکار کند.
وی با بیان این که شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی هم در این مدت بیکار ننشته و همه توانش را برای معرفی نامزدهای مورد تایید به کار بسته است افزود: در شورای ائتلاف نیروهای انقلابی خراسان جنوبی در این مدت به روی همه نامزدهای انتخابات باز بوده است.
به گفته وی هر نامزد انتخاباتی که بخواهد مورد تایید شواری ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی باشد باید مرام نامه و میثاق نامه این شورا را امضاء کند که اگر این شورا از وی بخواهد به نفع فردی کنار برود این کار را بکند.
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در ادامه به ۴ مرحله ای که نامزد مورد تایید این ائتلاف باید پشت سربگذارند اشاره کرد و گفت: ابتدا نامزدهای انتخابات مجلس در مجمع شهرستانی ثبت نام می کنند بعد از مصاحبه و ارائه برنامه ها ۳ از این مجمع به مجمع استانی معرفی می شوند.
خسروی افزود: افراد معرفی شده به کارگروه استانی مجمع که اعضای آن از افراد خبره هستند باید دوسوم رای این کارگروه را از آن خودکنند اما اگر این افراد در کارگروه استانی دوسوم آرا را کسب نکردند به شانای مرکزی معرفی می شود که در مرکز آرا لازم را کسب کند.
به گفته وی براین اساس در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه شواری ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی نامزد آن قطعی شده و محمد رضا رئیسون است.
 رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به این که در حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف نیز نامزدی دو سوم آرا را در شانای استان کسب نکرد، تصریح کرد: این شورای ۳ نفر را به شانای مرکزی معرفی کرد که در نهایت سردار علی مولوی حقیقی نامزد قطعی شانا شناخته شد.
 
خسروی اضافه کرد: در حوزه انتخابیه طبس، فردوس، سرایان و بشرویه نیز خیلی دیر پای کار آمدند که ۲ نامزد یعنی حجت الاسلام مجید نصیرایی و محمدرضا رجبی مقدم از سوی شانا معرفی شدند.
وی خاطرنشان کرد: از در حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه هم نامزدی به عنوان شاخص معرفی نشد.
حسین اژدری، دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی هم گفت: از ۱۱۴ نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی ۵۶ نفر آنها به شانا مراجعه کردند که نشان می دهد حدود ۵۰ درصد داوطلبان این دوره از انتخابات به این شورا مراجعه داشته اند.
به گفته وی از حوزه انتخابیه بیرجند، درمیان و خوسف ۲۲ نفر به این شوار مراجعه داشته اند که از این تعداد ۱۴ نفر مورد مصاحبه قرار گرفتند و یک نفر هم میثاق نامه شانا را امضاء نکرد.
وی ادامه داد: براساس شاخص ها ۶ نفر مورد شانا قرار گرفتند که دو نفر از آن ها رای مساوی داشتند و ۳ نفر از این ها نیز به مجمع استانی معرفی شدند.
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان جنوبی تعداد نامزدهای مراجعه کننده در حوزه انتخابیه نهبندان و سربیشه را ۷ نفر، طبس، فردوس، سرایان و بشرویه را ۴ نفر و زیرکوه و قاینات را نیز ۷ نفر اعلام کرد.

کد خبر 2999

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha