حمایت فعالین فرهنگی و اجتماعی تهران از سه کاندیدای انتخابات

جمعی از فعالین فرهنگی و اجتماعی با صدور بیانیه‌ای از سه کاندیدای جبهه انقلاب در دور دوم انتخابات حمایت کردند.

به گزارش شانا - جمعی از چهره‌ها و فعالین حوزه‌های فرهنگی - اجتماعی جبهه انقلاب با صدور اطلاعیه‌ای از سه نفر از کاندیداهای دور دوم دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که نگاه فرهنگی به مسایل و چالش‌های کشور دارند، حمایت کرد. متن بیانیه بدین شرح است:

مردم شریف تهران

سلام ‌علیکم

فرهنگ بخش مهمی از فضای حیاتی انسان، پایه و مبنای هر حرکتی در کشور و سازنده رفتار مدیران در  سطوح مختلف است. مشکلات اقتصادی، آسیب‌های اجتماعی، گره‌های سبک زندگی و مسائل تربیتی زمانی به سمت حل شدن پیش می‌روند که نگرش و بینش فرهنگی انقلابی همچون نرم‌افزار بر ذهن مسئولان و تصمیم گیران حاکم باشد و اولویتها و ظرافتهای آن درک شود.

این نگاه برای پیشرفت کشور باید از یک‌سو در برابر تندروی‌ها و افراطگریها بایستد و از سوی دیگر در مقابل تهاجم همه‌جانبه به هویت و فرهنگ ایرانی، دچار انفعال نشود و عاقلانه تدبیر کند.

مجلس در حوزه فرهنگ، نهادی است که می‌تواند با تبدیل سیاست‌های کلان به راهبردهای عملیاتی، قانونگذاری، نهادسازی و نظارت بر مسیر اجرا ایفای نقش موثر کند. به همین دلیل تقویت این نهاد ریل‌گذار و ناظر برای تقویت عرصه سیاستگذاری و مدیریت فرهنگی سلباً و ایجاباً دارای اهمیت است.

با توجه به شرایط عمومی کشور و نتایج دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی، ایفای این نقش توامان ایجابی و سلبی نیازمند حضور عناصر خردمند، کاردان و معتدلی است که در صحن مجلس و کمیسیون فرهنگی قادر و مایل به حمل بار سنگین فرهنگ فخیم ایرانی و اسلامی ما باشند.

از این رو ما امضاکنندگان این نامه معتقدیم از میان سی‌ودو نامزد حاضر در دور دوم انتخابات، حضور آقایان دکتر حسن خجسته و دکتر اصغر پورمحمدی و نیز سرکار خانم دکتر فاطمه قاسم‌پور به عنوان سه شخصیت فرهنگی خوش سابقه در ترکیب آینده بهارستان کمک موثری به بهبود فضای فرهنگ و جامعه ایران درسالهای پیش رو خواهد بود.

امضا:

مرتضی روحانی

میثم غلامی

سجاد صفار هرندی

مصطفی غفاری

محمد سرشار

جواد موگویی

کمیل خجسته

سید احمد موسوی

سید حسین شهرستانی

احسان باقری

حسین محمدی‌سیرت

سید جواد حسینی

محمدرضا شفیعی

محمد پورغلامی

حمایت فعالین فرهنگی و اجتماعی تهران از سه کاندیدای انتخابات

کد خبر 3142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha