کد خبر 949
۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۲۲:۴۰
جلسه دویست‌وهفتادودوم مجمع خیرین کشور برگزار شد

به پیشنهاد آقای مهندس بوربور مقرر گردید طرح جامعی در رابطه با آموزش های فنی و حرفه ای توسط سازمان فوق تهیه تا از طریق مجلس و دولت نسبت به تصویب و اجرای آن اقدام شود.

به گزارش شانا - دویست و هفتاد و دومین جلسه هیئت مدیره مجمع خیرین کشور با حضور  دکتر حسینی نیا « معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش  فنی و حرفه ای کشور » و  معاونین ایشان و همچنین  دکتر رنجبر زاده «معاون سازمان نظام پزشکی کشور» در دفتر مرکزی مجمع خیرین کشور  تشکیل شد.

جلسه هیئت مدیره مجمع  خیرین کشور با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد و با سخنان مهندس حبیب الله بوربور، رییس هیئت مدیره مجمع خیرین کشور، رسمیت یافت. اهم موارد مطرح شده در این جلسه به شرح ذیل است:

آقای دکتر حسینی نیا خلاصه‌ای از فعالیت‌ها و اقدامات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای  ارائه کردند  و با توجه به تأثیر بسزای آموزش های فنی و حرفه ای در  اشتغالزایی و توانمندسازی بیشتر و سریعتر هم در بٌعد  کمی و هم در سطح کیفی برای افراد جامعه،  به ویژه در دوران تحصیلات دبیرستانی و دانشگاهی خواستار همکاری و مساعدت خیرین و مجمع خیرین کشور در این حوزه شدند.

 آقای مهندس بوربور نیز با بیان تجارب و مسئولیت های خود در حوزه آموزش  فنی و حرفه ای از  ابتدای انقلاب بیان کردند که متاسفانه اقدامات خوب پیشین با تغییر مدیریت ها کمرنگ شده و  برخی از آنهااز بین رفته است. ایشان بر لزوم درک جایگاه آموزش های فنی و حرفه ای و همچنین اهمیت به آن در ابعاد علمی و عملی و جدیت در اجرای برنامه‌های کاربردی زودبازده در  این حوزه تاکید کردند.

در رابطه با درخواست آقای حسینی نیا مقرر گردید شبکه‌ای از موسسات و مجامع خیریه در حوزه فنی و حرفه ای که تعداد آنها بیش از ۷۰ موسسه است با پیگیری مجمع خیرین کشور و  یاری دکتر ولیئی، مدیر عامل مجمع خیرین کشور،  تشکیل و از طریق توان این شبکه در رفع مشکلات و نیازهای سازمان فنی و حرفه ای تلاش لازم انجام گردد.

 همچنین به پیشنهاد آقای مهندس بوربور مقرر گردید طرح جامعی در رابطه با آموزش های فنی و حرفه ای توسط سازمان فوق تهیه تا از طریق مجلس و دولت نسبت به تصویب و اجرای آن اقدام شود.

 سرکار خانم زهرا خرمنگیر از خیرین حوزه سلامت، دیگر مهمان این جلسه بودند که جهت همکاری و همفکری با مجمع خیرین کشور به ویژه در رابطه با اجرای طرح نذر تخصص اعلام آمادگی کردند.

دکتر رنجبر زاده ،معاون امور  اجتماعی سازمان نظام پزشکی کشور ،اعلام کردند با توجه به اینکه پس از جلسات حضوری و مجازی متعدد فیمابین  با موسسه دکتر نکست در جهت اجرای طرح نذر تخصص به توافق  لازم نرسیده اند  مقرر گردید در  جلسه اختصاصی در محل سازمان نظام پزشکی با حضور افراد ذیربط به این موضوع پرداخته شود  و  مشکللات پیش رو مطرح گردد.  هدف از برگزاری این جلسه  حل مساله  و ارائه راهکار جهت استمرار روند خدمت رسانی و پیشبرد طرح نذر تخصصٍ مجمع خیرین کشور خواهد بود.

 استاد نوروزی، مدیرعامل مجمع خیرین استان کردستان، از دیگر مهمانان جلسه با گژارش اجرای طرح آموزش تعداد ۶۵ خانم سرپرست خانوار و تشکیل کارگاه  خیاطی البسه ویژه اقلیم و فرهنگ کردستان ایران  و توانمند سازی ایشان، آمادگی خود را جهت حضور در جلسه بعدی و اعلام فعالیت‌های مجمع خیرین استان کردستان اعلام داشتند.

همچنین  آقای دکتر شهرابی به دعوت آقای دکتر ولیئی در جلسه حضور داشتند که پس از ارائه شرایط اخذ  مقام مشورتی مجمع در سازمان ملل مقرر گردید، هزینه‌های اولیه پیگیری این امر تامین و اقدامات لازم توسط ایشان صورت پذیرد.

کد خبر 949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha